Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa Muuseum ja Turismiinfopunkt said uue näo

Eile, 2. juulil taasavati pidulikult põhjaliku uuenduskuuri läbinud Põltsamaa Muuseum ja Turismiinfopunkt. Avastamist ootab ka uus ekspositsioon.
 
Remondi tulemusel, mis peatselt 23. tegevusaastat tähistavas muuseumis algas juba eelmise aasta novembris, said värske ilme nii teenindusalad kui personali tööruumid, külastajate kasutuses on nüüdsest seminarituba-lugemissaal ning liikumisraskustega külastajate rõõmuks rajati sissepääsualale ka pandus ja invatõstuk. Ühtlasi uuendati remondi käigus kogu ekspositsioonisaal ja püsinäitus ning tehti ettevalmistused ka täiendavate näitusepindade kasutuselevõtuks.
 
Turismiinfopunkt, mis on nii Põltsamaa Lossi kui valla keskne infovärav piirkonna külalistele, tähistab sel aastal juba 25. juubelit. Uuenenud teeninduskontseptsiooniga suveniiripoes ootab külastajaid suurem valik kohalike tootjate käsitööd ja toidumeeneid, kaasa on võimalik osta gurmee-kohvijooke, kasutusele on võetud kassasüsteem, välja arendatud rida omatooteid.
 
Avamisel tutvustasid Põltsamaa Vallavara OÜ juhatuse liikmed Egle Oja ja Lembit Paal kaasajastatud ruumide valmimisprotsessi. Püsinäituse installeerimist kureerinud kunstnik Katrin Sipelgas väljendas lootust, et uuenenud ekspositsioon sai põnev ja pakub külastajatele midagi uut: „On vähe omavalitsusi Eestis, kellel on olemas oma muuseum. On suur rõõm, et Põltsamaa on üks selline paik. Meil oli rõõm panustada ekspositsiooni, mille ettevalmistamisel oli juba suur töö ära tehtud muuseumi meeskonna poolt."
 
Põltsamaa lossikompleksi arenduse ühe eestvedaja Egle Oja sõnul on muuseumi taasavamine kauaoodatud sündmus: „Eesti ühe mitmekesisema ajalooga lossikompleksis asuv muuseum on just õige koht, kust alustada tutvumist Kesk-Eesti jõeäärse pärli – sildade, parkide, veini ja rooside linnaga. Ootame huvilisi külla ja täname kõiki asjaosalisi, kes pea aasta väldanud renoveerimisprotsessile kaasa aitasid."
 
Avamislindi lõikasid läbi Põltsamaa vallavanem Andres Vään, muuseumi endine juhataja Rutt Tänav, muuseumi esimene varahoidja Jüri Pärna, ehitusettevõtte Põltsamaa Ehirest OÜ juhataja Janari Reinsoo ja ehitusjärelvalve esindaja Jüri Noška.
 
Muuseumi ja Turismiinfopunkti renoveerimise kogumaksumus oli 205 453 eurot, millest 105 453 eurot eraldati siseriiklikust regionaalarengu programmi maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest (MATA). Ehituse peatöövõtja Mapri OÜ.
 
Vaata avamisest jäädvustatud pildigaleriid SIIT!
 
Põltsamaa Muuseum ja Turismiinfopunkt on avatud iga päev kell 10-18. Müügil suveniirid, saadaval tasuta turismitrükiseid. Muuseumi püsiekspositsioon tutvustab nii Põltsamaa lossi kui piirkonna ajalugu. Tavapileti hind 3 eurot, sooduspilet (õpilastele, õpetajatele, pensionäridele) 2 eurot ja perepilet (kuni 7 inimest) 8 eurot. Eelkooliealistele on muuseumi külastamine tasuta.
 
Tere tulemast Põltsamaa Muuseumisse!