Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa kutsub Eesti lipu 136. sünnipäeval märkama sinimustvalget

Põltsamaa, kus õmmeldi 1884. aastal esimene sinimustvalge, kutsub kõiki täna märkama, looma ja pildistama põnevaid variatsioone sinimustvalgest.
 
1884. aastal ostis Põltsamaa kihelkonnakooli juhataja Gustav Heinrich Beermanni tütar Emilie kohalikust Leihbergi riidekauplusest sinist, musta ja valget siidiriiet, millest õmbles Eesti Üliõpilaste Seltsi tellimusel esimese sinimustvalge. Lipp pühitseti 4. juunil 1884 Otepää kiriklas. Riigilipuks kinnitati trikoloor 21. novembril 1918.
 
Põltsamaa on tähistanud suurejooneliselt 0- ja 5-ga lõppevaid lipu sünnipäevi. Mullu moodustati selleks maailma pikim siniustvalge, varem on korraldatud uhkeid rongkäike ja näitemänge. Teistel aastatel on sünnipäeva meenutamisel olnud kandev roll Põltsamaa Ühisgümnaasiumil, kes on korraldanud 5. klasside õpilastele õppepäeva „Eesti lipu õmblemise lugu Põltsamaal".
 
Kuna tänavu on õppetöö olnud häiritud, kutsume kõiki inimesi märkama enda ümber või looma põnevaid variatsioone sinimustvalgest. Lipuvärve võib ka joonistada, panna kokku legoklotsidest, kasutada selleks kodus või looduses leiduvaid ootamatuid ja põnevaid esemeid. Väga vahva oleks, kui teete sellest ka pildi ja saadate aadressile meedia@poltsamaa.ee. Laekunud fotodest soovime kokku panna toreda virtuaalse näituse.
 
Ja ärgem unustagem heiskamast lippu oma kodumajal.
 
Lipu sünnipäeva puhul heiskavad sinimustvalge lipu kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avaõiguslikud juriidilised isikud. Eesti lippu kui riigi, kultuuri ja iseteadvuse sümbolit on oodatud heiskama ka kõik teised oma kodudele, ühiskondlikele hoonetele ja lipuväljakutele.