Uudised ja teated

« Tagasi

Palume lapsi viia lasteaeda vaid äärmisel vajadusel!

Põltsamaa Vallavalitsus sulges 1. aprillist neli lasteaeda: eriolukorras pakuvad lastehoidu vaid Põltsamaa lasteaed Tõruke, Puurmani lasteaed Siilipesa ja Aidu lasteaed. Lasteaiad juhinduvad oma töös haridus- ja teadusministeeriumi seatud piirangutest, mis püüavad parimal moel takistada koroonaviiruse levikut.
 
Lasteaiatöötajad on riskirühm, kes töötab nakkusohu eesliinil. Lasteaednikel on võimatu täita 2+2 nõuet ja neil on pea võimatu kasutada respiratoorseid kaitsevahendeid. Rühmad on kohandatud nii, et seal saab korraga viibida kuni viis last, kellega tegeleb kaks töötajat.
 
Lasteaiad pakuvad hädaabiteenust, mis on mõeldud lastevanematele, kel ei ole ühtegi teist võimalust pakkuda lapsele turvalist hoidu. 
 
Kahjuks on lasteaiad puutunud kokku olukorraga, kus vanem toob lapse hoidu näilise põhjuseta - sooviga pakkuda lapsele vaheldust, võtta endale ise lapsevaba aega vms. Palume seda mitte teha.  Tuues mõjuva põhjuseta lapse lasteaeda võtame lasteaiakoha ära neilt, kes seda tõeliselt vajavad.
 
Juhime vanemate tähelepanu ka sellele, et praegu ei ole hea aeg käia lastega külas vanavanematel, sõpradel ja tuttavatel. Eirates kogunemiskeeldu seame ohtu ka lasteaiatöötajad.
 
Praegune erakorraline aeg on raske meile kõigile. Vaid ühiselt pingutades on meil võimalik raskused ületada.