Uudised ja teated

« Tagasi

Pajusis annab kontserdi Põltsamaa juurtega metsosopran Maarja Purga

Põltsamaa juurtega Saksamaal tegutsev metsosopran Maarja Purga annab kontserdi 1. augustil kell 18 Pajusi mõisas algaval Salongiõhtul.

Pajusi Von Wahli restoranis toimuva kontserdil tulevad koos tunnustatud keelpillikvartetiga Prezioso ettekandele teosed Debussy, de Falla, Schumanni, Heggie jt repertuaarist, mis paeluvad kammermuusikagurmaane oma ainulaadsete seadete, harmooniate ning kirglikkusega.

Kontsert „Armastuse värvid" pühendub armastuse erinevatest aspektide lahtimõtestamisele. Avateosena kõlab kava kõige kaasaegsem teos Ameerika helilooja Jake Heggie sulest. „Camille Claudel – Into the fire" on kirjutatud maailmakuulsale metsosopranile Joyce DiDonatole ning räägib prantsuse skulptori Camille Claudel'i elust, tema suhtest August Rodin'iga, lapse kaotusest ning viibimisest hullumajas, kus ta veetis oma elu viimased 30 aastat.

Kontsert lõpeb kahe rahvaviisidel põhineva tsükliga. Esitusele tulevad Clara Schumanni kolm romantilist laulu ning Manuel de Falla tantsulised „Siete canciones popolares".

Oma esivanemate kaudu Põltsamaaga seotud Maarja Purga on pühendunud nii ooperi kui ka Lied'i laulmisele. Ta on Vello Jürna nimelise vokalistide konkursi publikupreemia võitja. Purga viimased suuremad ülesastumised on olnud Kölni ja Aacheni ooperiteatrites. Ta on samuti laulnud Bayreuthi ooperifestivali kõrvalprogrammis. Juba augustis astub ta ooperifestivalil üles Siegfried Wagneri ooperis „Friedensengel".

Sissepääs kontserdile maksab 15€, pensionäridele ning õpilastele 10€. Avatud on kohvik, kust saab kontserdi kõrvale endale maitsvaid suupisteid ning kosutavaid jooke osta. Laua saab kinni panna aadressil info@pajusimois.ee või 58844944

 

Maarja Purga – metsosopran (www.maarjapurga.de)

Keelpillikvartett Prezioso: (www.prezioso.ee)

Hanna-Liis Nahkur (viiul)

Mari-Katrina Suss (viiul)

Helena Altmanis (vioola)

Andreas Lend (tšello)