Uudised ja teated

« Tagasi

Pajusi supluskohas leiti üle normi soolebaktereid

Kuna Pajusi mõisa supluskoht sisaldab lubatust rohkem kolibaktereid ja soole enterokokke, ei soovita Põltsamaa Vallavalitsus seal ujumas käia.
 
Terviseamet võttis Pajusi küla Tiigi kinnistu supluskohas veeproovid 18. juunil ja teavitas vallavalitsust analüüsi tulemustest täna. Kui kolibakterite piirsisaldus on 1000 ühikut, siis proovides oli neid 1020. Soole enterokokkide piirsisaldus on 100 ühikut, aga proovides oli neid 126.
 
Soole enterokokid ja kolibakterid ehk soolekepikesed on tavalised ja levinud bakterid, kes elavad inimeste ja teiste soojavereliste loomade soolestikus. Kuna need bakterid võivad elada lühikest aega ka väliskeskkonnas, on nad head indikaatororganismid vees võimaliku hiljutise fekaalse reostatuse määratlemisel. 
 
Mida suurem on nende kahe bakteri sisaldus vees, seda suurem on tõenäosus, et vees võib olla ka nn halbu mikroorganisme.
 
Põltsamaa vallas on Terviseameti järelevalve all  Aidu tehisjärve, Pajusi küla Tiigi kinnistu ja Kamari paisjärve supluskohad, mille haldajaks on Põltsamaa Vallavalitsus. Järgmised veeproovid võtab amet 16. juulil.