Uudised ja teated

« Tagasi

Pajusi raamatukogu kolib Pisisaare spordikeskusesse

Soovides kaasajastada Pajusi raamatukogu töötingimusi ning hoida kokku omavalitsuse kulusid, kolib Põltsamaa Vallavalitsus lähinädalail sealse raamatukogu Pisisaare spordikeskusesse. 
 
Täna asub Pajusi raamatukogu Pisisaare külas Kase põik 7 kortermaja esimesel korrusel. Trepi tõttu puudub sinna juurdepääs liikumispuudega inimestele. Samuti häirivad raamatute hoiustamist kortermajas elunevad närilised.
 
„Raamatukogu põhiteenused on kojulaenutus, kohalkasutus ja avalikule teenusele üldkasutatava andmesidevõrgu kaudu juurdepääsu võimaldamine. Need kolm teenust peavad olema igal juhul tagatud kõigile, sealhulgas liikumispuudega inimestele," ütles Põltsamaa Raamatukogu juhataja Rutt Rimmel.
 
Kuna Pajusi raamatukogu kasutab elektrikütet ja eraldi internetiühendust, on selle majanduskulud suurimad valla raamatukogude hulgas.
 
„Raamatukogu kolimisega saame parandada nii raamatukogu töötingimusi kui ka hoida kokku valla maksumaksjate raha," ütles vallavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos. „Lisaks saame nii koondada kogukonnale vajalikud teenused ühte kohta."
 
Pajusi raamatukogu kolib umbes 300 m kaugusel asuvasse spordikeskusesse ning hakkab paiknema kohviku ja administratsioonileti vastas. Samasse rajatakse ka kahe arvutikohaga avalik internetipunkt. Muudatuse tulemusena paraneb raamatukogu ruumikasutus ja tekib parem võimalus lõimida raamatukogu muude hoones toimuvate tegevustega. Samuti avarduvad seal võimalused mitmesuguste näituste korraldamiseks.
 
Mõtet kolida Pajusi raamatukogu Pisisaare spordikeskusesse toetas ühehäälselt ka hoonet haldava SA Põltsamaa Sport nõukogu. Lisaks on sihtasutus valmis andma raamatukogu kasutusse sündmuste korraldamiseks teise korruse seminariruumi, suuremate ja rahvarohkemate sündmuste korral on võimalik kasutada ka spordisaali.
 
Pajusi raamatukogul oli 2019. aastal 147 lugejat, sh 36 last. Aasta jooksul tehti 6114 laenutust.
 
Pajusi raamatukogu kolimisega lõppeb kaks aastat tagasi kavandatud raamatukogude kolimine kortermajadest parema juurdepääsuga teenuspindadele. Viimase kuu jooksul on korterist välja kolinud Aidu raamatukogu, mis leidis uue asukoha Aidu lasteaed-algkoolis. Ka Pajusi raamatukogu puhul kaaluti kolimist Pisisaare kooli, kuid raamatukogutöötajad pidasid spordikeskuse tingimusi raamatukogule sobivamaks.