Uudised ja teated

« Tagasi

Olev Kull ja Riho Laanes pälvisid sotsiaalkaitseministri tunnustuse

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tänab vanemaealisi, kes on aktiivselt panustanud kohaliku elu edendamisse ning mänginud kogukonnas positiivset rolli. Teiste hulgas pälvisid ministri tunnustuse Olev Kull ja Riho Laanes.
 
Olev Kull on Tapiku mõisa omanik ja arendaja. Tema eestvedamisel taastati mõne aasta eest Vabadussõja Tapiku võidualtar. Samuti on ta korraldanud Tapikul hõimurahvaste teemapäevi. Riho Laanest teavad aga paljud tänased põltsamaalased eraraadiomuuseumi omaniku ja arendajana.
 
Kokku pälvivad tunnustuse 50 inimest erinevatest maakondadest üle Eesti. 
 
„Üha rohkem on vanemaealisi, kes oma tavatöö kõrvalt tegelevad kas vabatahtlikult kogukonna elu arendamisega või jätkavad pensionile jäädes aktiivselt tegutsemist, et muuta kohalikes kogukondades paljude inimeste elu paremaks," ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. 
 
Tunnustuse pälvinute hulgas on endisi õpetajaid ja koorijuhte, rahvamaja juhatajaid, malevajuhendajaid, aktiivseid kohaliku elu eestvedajad, erivajadusega inimeste hooldajaid, inimesi, kes andsid eakatele kriisi ajal ZOOMi keskkonnas inglise keele tunde, samuti mitmeid vabatahtlikke.