Uudised ja teated

« Tagasi

Mida teha, kui te olete eakas või haige ja ei pääse poodi või apteeki?

Põltsamaa vallavalitsuse sotsiaalosakond soovitab eakatel ja elanikel, kes haiguse tõttu ei saa poodi või apteeki ning kellel puuduvad lähedased ja naabrid, kes saaksid neid aidata, helistada 
 
  • Põltsamaa Vallavalitsuse sotsiaaltöö peaspetsialist Tiia Juhkamile, tel 5045075, e-post tiia.juhkam@polsamaa.ee
  • Puurmani piirkonnas sotsiaaltöö spetsialist Karmen Allevile, tel 5334 1408, e-post karmen.allev@poltsamaa.ee
Vastavalt juhtumile lepitakse kokku, kuidas toit või ravimid inimeseni jõuavad ja millised on võimalused tasumiseks. Üldjuhul inimene koostab poe- või apteeginimekirja ja edastab selle telefonitsi või kokkulepitud moel abistajale (lähedane, naaber, sotsiaaltöötaja, koduhooldustöötaja vm).
 
Korraga võiks tuua vähemalt nädala toiduvaru ja kuu ravimivaru. Abistaja annab asjad üle ukse või jätab kokkulepitud kohta. Maksmiseks on mitmeid võimalusi, mis eelnevalt kokku lepitakse.
 
Toiduainete, esmatarbekaupade ja ravimitega varustamine on kriisiolukorras vältimatu abi ja selle eest inimeselt teenustasu ei võeta.
 
Loe ka:
 
RIIGI INFOTELEFONID
1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes sh psühholoogiline esmaabi (24 h, tasuta)
1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24 h, tasuta)
5301 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24 h)
112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24 h, tasuta)
 
Info vaimse tervise hoidmiseks eriolukorra ajal on leitav:  https://www.kriis.ee/et/vaimne-tervis-eriolukorra-ajal