Uudised ja teated

« Tagasi

Merje Tuhkur: Tõrukese laste toimekas sügis

Tõrukese lasteaia õppeaasta algas lasteaiaperele traditsioonilise tarkusepäeva hommikuga. Tore oli jälle sõpradega kokku saada ja koos Tõrulaulu laulda. Üritust väisanud jänes ja Tõrutüdruk arutlesid selle üle, mida põnevat uuel õppeaastal tulemas on. Lastele räägiti, et sel õppeaastal plaanitakse rohkem õues õppida ning ka uusi ja põnevaid digivahendeid õppetöös kasutada. 
 
Septembrikuu teine pool möödus suuresti sportimise ja liikumise tähe all. Koolieelikud osalesid Pisisaares Põltsamaa piirkonna lasteaedade tervise- ja ohutuspäeval ning kohtusid rattasõiduõppe lõpetamise raames ka piirkonnapolitseinik Ivo Saarelaga. 
 
23.-30.septembril korraldati Eestis viiendat korda Euroopa spordinädalat, eesmärgiga suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumise, spordi- ja tervisealast teadlikkust.
Ka meie lasteaias toimusid Spordinädal 2019 raames mitmed toredad ühisüritused. Võimalus oli orienteeruda lasteaia metsarajal, osaleda teatevõistlustes, ühiselt sõpradega koos võimelda ja tantsida, orienteeruda liikumispesades ning joosta ringteatejooksu. Lisaks sporditegevustele toimusid  rühmade matkad kodulinna erinevatesse paikadesse ja kahel rühmal ka ToreTalu maisilabürinti. Õnneks soosis sügiseselt soe ilm meie õuetegevusi.
 
Septembrikuu tegemised tipnesid traditsioonilise mihklilaada pidamisega. Laadal oli võimalik osta rühmalettidelt erinevaid küpsetisi, hoidiseid, aiasaadusi, mänguasju ja palju palju muud. Õuealal oli kohvik, õnneõngitsemine, batuut, jäätise- ja pannkoogimasin, näomaalingud ning perekond Pruuli loomad. Kõige muu hulgas autasustati ka suurimate kõrvitsate kasvatajaid. 
 
Oktoobrikuu algas rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud muusikahommikuga, kus sai kuulata nii Vivaldi „Sügist" kui ka kaunist kandlemängu ja lastelaulu.
 
Nii nagu eelmisel aastal, ehtisime ka tänavu lasteaia ees kasvava kuuse helkuritega, et saabuvaks pimedaks ajaks valmis olla. Helkuripuult võivad kõik võtta helkureid, kellel veel ei ole ning kui helkureid on üle, sinna neid ka lisada. Kõik ikka selleks, et jõuda pimedal ajal turvaliselt koju!
 
Oktoobri alguses saatsime juba kuuendat aastat järjest DPD kulleriga loomaia poole teele lasteaiapere poolt kokku kogutud kaks suurt konteineritäit kõrvitsaid. See vahva projekt algab juba kevadel, kui lapsed panevad rühmades kõrvitsaseemned mulda ning viivad suvepuhkusele jäädes taimed koju, et sügisel juba valminud kõrvitsad lasteaeda tuua.
 
Õpetajad pidasid meeleolukat õpetajate päeva ning toimus leiva- ja piimanädal, mis kulmineerus lehmakese mängupeoga. Kastanimunakese ja Pärnaõiekese  rühmad külastasid Imavere Piimandusmuuseumi, kus lastel oli võimalus ise jäätist valmistada. Oktoobrist alustas Tõrukeses SEPPSi spordiring ning tegutseb ka inglise keele huviring. Võtsime osa üleeuroopalisest Code Week programmeerimisnädalast ning koolieelikutel algas ujumise algõpe.
 
Kuna kuldne sügis pakkus lasteaia õuealale palju kirjuid sügislehti, siis proovisid Vahtraninakese ja Pärnaõiekese rühmad valmistada Kompostiljoni üleskutsel lehekomposti. Tänutäheks saime kompostiva lasteaia märgise.
 
Koolieelikud läbisid õppeprogrammi „Tulest targem", külastades Päästeameti Põltsamaa depood. Õppeprogrammi eesmärk on anda lastele läbi mänguliste ja praktiliste tegevuste teadmisi tuleohutusest. Lastele räägiti tulekahju tekke põhjustest, tulekahju korral käitumisest, suitsuandurist ning tutvustati päästevarustust ja -tehnikat.
 
Ja nüüd läbi isade-, mardi- ja kadripäeva jõuluootuse aega!
 
Merje Tuhkur
Õppealajuhataja