Uudised ja teated

« Tagasi

Maakonna väärt tegu 2019 on Umbusi kodulooraamat

Jõgeva maakonna kodanikuühenduste tänuõhtul tunnistati 2019. aasta maakonna  väärt algatuseks Umbusi küla inimeste koostatud raamat "Seisis küla keset raba, nagu seitsme luku taga…Umbusi" . Selleks, et raamat kaante vahele saaks, andsid suurima panuse Arvo Kaselo, Eve Kõrts, Kaide Tammel ja Ell Maansoo.
 
26. novembril Kuremaal toimunud tänuõhtul märgiti ära ka paljud teised Põltsamaa valla ühendused ja inimesed.
 
Kategoorias „parim kodanikuühendus"  olid nominentideks Tapiku Külade selts, Kamari Haridusselts ja Kuningamäe Spordiklubi.
 
Parimate kodanikeühenduse projektide hulgas leidis äramärkimist Tapiku Külade seltsi kõrvitsapäev ja ettevõtlike vabaühenduste hulgas Põltsamaa Mesinike Selts.
 
Lisaks Umbusi raamatule olid kategoorias „Väärt tegu" nominentideks veel Rutikvere meierei taastamine ja Roosisaare ruumieksperiment RUUMEKS.
 
Sädeinimestena tõstis hindamiskomisjon esile Lembit Paali ja Annika Kallasmaad.
 
Maakonna parimate kodanikuühenduste tunnustamiskonkurssi on Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus korraldanud 2011. aastast. Kategooriaid on aastate jooksul olnud erinevaid, aga alati on esile toodud parim kodanikuühendus ja parim kodanikuühenduse projekt või tegu. Sellel aastal tunnustati esmakordselt ettevõtlikku vabaühendust ja väärt algatust.