Uudised ja teated

« Tagasi

Lustivere Külaseltsi 17. sünnipäev ja naistepäevapidu

  
Pildike näidendist. Pildistanud Sirje Arro
 
Kuu aega tagasi, 07. märtsil toimus Lustiveres järjekordne  traditsiooniline laudadega pidu, mis oli pühendatud seltsi 17. sünnipäeva ja naistepäeva auks. Sellele peole on alati oodatud kõik, kes soovivad naistepäeva tähistada ja ka seltsi tegemistes kaasa lüüa. 
 
Peolisi tervitas külaseltsi esinaine Ave Paluoja. Ta tegi lühiülevaate aasta jooksul toimunust ja soovis kõigile toredat  seltsi aastapäeva ning naistepäeva. Ave viis läbi ka ideekorje. Ta jagas igale laudkonnale paberilehe ja pliiatsi, et nad saaksid kirja panna ideid ja ettepanekuid järgmiste Lustivere Külaseltsi sündmuste ja tegemiste mitmekesistamiseks. Ideid kogunes päris huvitavaid ja kindlasti saab nii mõnigi ka teostatud.
 
Ansambliks oli aastast 2007 Rõuges tegutsev koosseis "K.T.K." ehk "Kaks Toredat Kutti". Ansambel rääkis enda tutvustuses, et algselt oli selle lühendi taga "Kui Te Kutsute" aga rahvas olevat väga ruttu selle ümber ristinud. Poisid rääkisid, et nad pole varem Jõgevamaal esinemas käinud ja see oli neile väga huvitav pakkumine, just silmaringi laiendamiseks. Ansambel mängis igasuguseid toredaid lugusid ja tantsupõrand tühjenes alles pausi ajaks. 
 
Tantsuplokkide vahel pakkus rahvale kohalik näitetrupp vaatamiseks meie oma endise õpetaja Leida Vellingu kirjutatud näidendit "Üks päev ühistu esimehe kabinetis." 
         
L. Velling on kirjutanud mitu näidendit ja meie eesmärgiks on nad kõik ka rahva jaoks lavale tuua. Esimese tüki esitasid näitlejad  aastalõpupeol 28.detsembril 2019, aga siis jäid mõned kohad rahval kuulmata, sest sumin saalis segas ja näitlejad ei suutnud nii kõvasti rääkida, et viimase lauani kostaks. Seekord olid meil kasutada  aga uued KOP projekti " Lustivere Külaseltsile mikrofonide soetamine" kaudu saadud neli heli püüdvat  mikrofoni ning näitlejate dialoogid jõudsid viimase lauani ilma, et näitleja oma häält väga pingutama oleks pidanud.
 
Tänu uutele mikrofonidele oli näidendit palju parem vaadata ja kuulata. Samuti olid kasutada sama projekti kaudu saadud raadiomikrofonid, mida kasutas õhtujuht. Nüüdsest on võimalik kõiki esinejaid, kes meile tulevikus esinema tulevad palju paremini ja mitmekülgsemalt helindada. 
 
Kurb, et praegu on sellised segased ajad ja sündmusi ei toimu. Aga uuel hooajal saame kõiki mikrofonide võimalusi kindlasti proovida. Kui kellelgi on vaja oma sündmusele heli võimendada, siis meie kodulehel on olemas kontaktid, kelle kaudu ja mis tingimustel saab seda teenust tellida. 
Kohtumisteni uutel sündmustel Lustiveres.
 
Ülle Ant
Lustivere Külaseltsi kultuurimaja juhataja