Uudised ja teated

« Tagasi

Kuulujuttudest ja meie võimalusest

Viimastel päevadel on Põltsamaa vallas levinud mitmeid kuulujutte koroonaviirusesse nakatunud ja positiivse proovitulemuse andnud inimestest. Vallavalitsus ei kinnita neid ega lükka ümber, sest meil ei ole haigestumiste kohta teadmist. Küll aga tahame juhtida tähelepanu paarile asjaolule. 
 
Andmed inimese terviseseisundi kohta on delikaatsed isikuandmed. Selliste andmete levitamine kuulujuttudena on pahatahtlik ja teeb haiget inimestele, kelle kohta neid levitatakse. Lisaks külvab see paanikat ja tekitab asjatut segadust.
 
Tänaseks (31.03) on Eestis tuvastatud 745 koroonajuhtumit. Rahvastikuregistri andmete kohaselt on Jõgevamaal nakatunud 3 inimest. On väga tõenäoline, et tegelik nakatunute arv on oluliselt suurem. Ei saa välistada sedagi, et viirusekandjaid on Põltsamaa vallas.
 
Seepärast on eluliselt oluline, et me järgiksime eriolukorrast tulenevaid piiranguid – püsiksime võimalikult palju kodus, hoiduksime lähikontaktidest võõrastega, järgiksime hügieeninõudeid ja ei läheks tõbisena poodi ega tänavale.
 
Neid, kes on saabunud hiljuti välismaalt ja kes on andnud Eesti piiril lubaduse jääda 14 päevaks karantiini, palume tungivalt püsida kodus. 
 
Oleme tunnistajateks erilisele ajale ja eriolukorrale, kus igaüks saab anda oma väikse panuse olukorra leevendamiseks. Ärgem levitagem kuulujutte, säästkem targa käitumisega end ja teisi!
 
Margus Möldri
Vallavanem
Põltsamaa valla kriisikomisjoni esimees