Uudised ja teated

« Tagasi

Kolm Põltsamaa valla küla avavad huvilistele oma väravad

26. septembril toimuval Avatud Külaväravate päeval oodatakse huvilisi Adaverre, Kamarisse ja Pajusisse. Kogukonnad tutvustavad oma elulaadi, traditsioone, kultuurilugu ja ettevõtlust. Võimalik on osta kohalikke tooteid, osaleda loosimismängudes, nautida kontserte.  Sündmuse eestvedajaks on Jõgevamaa Kodukandi Ühendus 
 
Adaveres tutvustatakse Avatud Külaväravate päeval mõisahäärberit ja seal tegutsevaid asutusi. Kogemusi on selleks saadud värskelt taasosalemisega külastusmängus Unustatud mõisad. Giidikoolituse on läbinud 3 täiskasvanut ja 5 noort, kes on valmis ka sellel päeval huvilistele tegema giidituuri. 
 
Võimalus on tutvuda erinevate tegemistega Adavere alevikus kas külaskäikude või stendiväljapanekute kaudu, avatud on kohvik, meisterdamisnurgake lastele, esineb perebänd 3 Tiitu.
 
Kamaris avame näituse, mis tutvustav kunagist suurettevõtet Sakala tõulinnukasvatust, kus saab vaadata pilte ka erinevatest kanatõugudest. Avatud on kunstnik Tiina Ojaste maalinäitus. Tema spetsiaalselt Avatud Külaväravate päevaks valminud maal „Muna ja sulg"  loositakse välja sündmuse külastajate vahel, mistõttu tasub kõigil omad nimed kirja panna.
 
Teoks saavad ka laat ja oma küla kirbuturg,  hoidiste konkurss, avatud on kohvik. Lastele Kolme põrsakese teadusteatri etendus. Õhtu lõpetab oma küla pidu ansambli Funkitol muusika saatel.
 
Pajusis on paikkonna külade selts tellinud bussi, millega korraldatakse ekskursiooni piirkonna küladesse, sealsetesse taludesse, ettevõtetesse ja asutustesse. Külastatakse osaühingut UTEMAA, Loopre-Lepiku ratsatalu, Pisisaare raamatukogu, Nord Carlic osaühingut, Sarapiku talu, Kubja talu, Pajusi mõisahooneid.
 
Õhtul tehakse päevast kokkuvõtteid, saab suppi süüa, kuulata muusikat ja ka tantsu lüüa.  
 
„Avatud külaväravates kaasa löövates külades loositakse välja RUAL URBAN ART tänavakunstifestivalil valmistatud mikrofiiber käterätik.
 
Täpsemat infot 26. septembril toimuvast leiab Facebookist  Avatud Külaväravad Jõgevamaal.
Hoiame end, aga tulge ja  tutvuge meie kogukondade tegemistega.