Uudised ja teated

« Tagasi

Hea noor tööotsija vanuses 16-26!*

NB! * oodatud on noored, kes on omandanud põhi-; kesk -;kutse – või kõrghariduse (sh. bakalaureuse) -  noored, kes hetkel ei õpi ega tööta.
 
Kas oled mõelnud, kuhu tööle või õppima minna ja millist ametit Sa tulevikus soovid pidada?
Tule osalema tasuta praktilisel  KOOLITUSEL „Kuidas jõuda oma unistuste töökohani"  (123 tundi), kus saad teada rohkem enda võimaluste ja tööturu kohta ning julgust teha häid valikuid.
 
Koolituse osad on:
  • Ettevalmistus tööotsinguks (34 tundi)
Oluline osa on siin eneseanalüüsil. Põhilised küsimused on: a) Mida on minul maailmale pakkuda?  b) Kus ma tahan oma oskusi ja teadmisi kasutada?  c) Kuidas leida tööd, mis mind huvitab? d) Kuidas arendada oma oskusi?
  • Töövestlus (videotreeningu meetodil, 19 tundi)
Olulised teemad: ettevalmistus töövestluseks, olulised aspektid tööandjaga kontakti loomisel (väljendus-oskus, kehakeel ja välimus), suhtlemisoskuste arendamine ja meeskonnatöö.
  • Tööõigus (16 tundi)
Olulised teemad: kokkulepete ja lepingu sõlmimine tööandjaga, töösuhete reguleerimine, millele pöörata tähelepanu lepingu sõlmimisel.
  • Tööelu planeerimine (16 tundi)
Olulised teemad: mis on minu jaoks tööõnn, õppimisvõimaluste ja töömaailma tundmine, minu võimaluste ja tugevuste sõnastamine, erinevad karjääriplaneerimise ja tööotsimismeetodid.
  • Arvuti kasutamine tööotsingul (8 tundi)
Olulised teemad: interneti võimaluste kasutamine tööotsinguks ja enesearenguvõimaluste loomiseks, minu kandideerimisdokumendid internetikeskkonnas.
  • Tööklubi (30 tundi)
Tööklubi on grupikohtumised 1-2 korda nädalas. Tööklubis toimuvad harjutused ja arutelud erinevatel teemadel: CV, kaaskiri, motivatsioonikiri, minu olulised oskused, teadmised ja väärtused tööturul, minu parim viis leida tööd, info ja kogemuste jagamine töö või koolituste kohta jne.
 
Koolitusele järgneb tööpraktika, et omandada praktilisi teadmisi ja tööturul vajalikke kogemusi ning saada soovitaja või kontakte tööelus. Tööpraktika on konkreetses ettevõttes juhendaja toel töötamine.  Vajadusel on pärast koolitust võimalus minna erialasele kursusele.
 
Kogu koolitus on TASUTA. Transpordikulud kompenseeritakse, koolitusel on tasuta toitlustamine
 
INFOTUND koolituse kohta on 21.11.2019 kell 13.00!
Vajalik on REGISTREERUMINE enne infotundi: tel. 51 187 93 (Margit) või margit.tago@jmk.ee
 
Asukoht: Tartus Lutsu 14a, II korrusel, Avatud Hariduse Liidu majas
 
Kohtumiseni!
Johannes Mihkelsoni Keskus