Uudised ja teated

« Tagasi

Esmaspäevast suletakse Roosisaar ümberehituseks

Esmaspäeval alustab Warren Teed OÜ Roosisaare ümberehitust, mille tulemusena saab Põltsamaa linn 95. sünnipäevaks omanäolise ja kaasaegse linnasüdame.
 
Tööde käigus muudetakse vähesel määral saart läbiva tee trajektoori, tee ehitatakse kitsamaks ja kaetakse tänavakividega. Saare keskele rajatakse väike amfiteater, kus on võimalik nautida vaadet jõele ning korraldada tulevikus vabaõhukontserte. Lisaks paigaldatakse saarele väliinstrumentidega muusikanurk ja interaktiivne mänguväljak MEMO. 
 
Saarele istutatakse 1800 uut roosiistikut. Jõele rajatakse purskkaev, milleks annetas raha MTÜ Kogemise Rada.
 
Roosisaare ümberehituseks korraldasid Põltsamaa Vallavalitsus ja Põltsamaa Vallavara eelmisel aastal riigihanke, mille võitis Warren Teed OÜ. Tööd lähevad maksma ligi 377 tuhat eurot, millest 272 tuhat eurot pärineb mitmesugustest toetustest ja 104 600 eurot tuleb omaosalusena valla eelarvest. Summadele lisandub käibemaks. 
 
Lisaks paigaldatakse Roosisaarele uued valgustid, mis on osa KIK tänavavalgustuse uuendamise projektist.
 
Uuenenud Roosisaar on plaanis avada hiljemalt 30. juuniks, Põltsamaa linnaõiguste saamise 95. aastapäevaks.
 
Roosisaare ümberehitus on Põltsamaa linnasüdame arendamise esimeseks etapiks. Teise etapi käigus on plaanis Carl Schmidti Maja taha paiknevale tänavale rajada uus Põltsamaa linna turg ning kolmanda etapina seotakse ära turu tänav, Roosisaar ja kultuurikeskuse esine.
 
Vaata lähemalt!