Uudised ja teated

« Tagasi

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit jagasid auhindasid

 

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu Pärandihoidja 2017 auhinna paikkondlike rahvuslike käsitöötraditsioonide alahoidmise ja edendamise eest saavad:

 

KATRE ARULA, Põltsamaal enda meistrikojas toimetav tunnustatud käsitööline, kes kasutab enda töödes autoritehnikaid, mis on inspireeritud rahvuslikest mustritest ning ornamentidest. Katre on mentor, kes kuulub ka Eesti Moekunstnike Ühendusse ning kelle  kindakirjatehnikaga kaunistatud esemed on pälvinud Tunnustatud Eesti Käsitöö märgise.

MAIE ROOS, Lihula lilltikandi tutvustaja ja arendaja, kes kuulub Lihula Lilltikandi Seltsi alates selle loomisest.  Maie osalusel on valminud raamatud "Lihula lilltikand ja meistrid" ning „Lihula lilltikand. Õpetus. Mustrid. Inspiratsioon". 2017. aastal kanti Lihula Lilltikand Vaimse Kultuuripärandi nimistusse ning just Maie on sinna märgitud selle meistrina.

HARVI VARKKI, Tallinna metallikunstnik, kes loob rahvuslik stiilis ehteid. Harvi kasutab oma töödes just arhailisi ja vanu tehnikaid ning sümboleid.

 

Lisaks antakse välja tunnustus "Maakonna tegu", mille pälvis Tartumaal korraldatud Kedrafest 2017 ning "Parim näitus Eesti Käsitöö Maja Rahvakunsti Galeriis", milleks osutus Laura Šmideberga isikunäitus "Klaashelmed".