Uudised ja teated

« Tagasi

AS Hoolekandeteenused on valmis rajama erihooldekodu Tartu mnt 5 kõrval asuvale krundile

AS Hoolekandeteenused saatis täna Põltsamaa vallavalitsusele taotluse jätkata projekteerimistingimuste väljastamist Tartu mnt 5 kõrval asuvale krundile. Võttes arvesse kogukonna ja vallavalitsuse ettepanekuid leiab ettevõte, et see asukoht on sobivaim kortermaja ehitamiseks psüühiliste erivajadustega inimestele.
 
AS Hoolekandeteenused kinnisvaradirektor Karl Mänd selgitab: „Mais toimunud kohtumisel vallavalitsuse ja volikoguga leppisime kokku, et Kuperjanovi tn krundi kõrval kaalume ka Tartu mnt 1 ja 5 kõrval olevaid krunte. Kuigi Tartu mnt 5 kõrval asuval alal on alajaam ja elektrikaablid, on see krunt kogukonna selge eelistus. Erinevalt teistest asukohtadest ei esitatud selle osas ühtegi vastuväidet."
 
"Krundil asuvat alajaama teisaldada ei saa. See muudab ehitamise mõnevõrra keerulisemaks, kuid otsime parima lahenduse, et kodu koos alajaamaga krundile ära mahutada," selgitas Mänd.
 
Kui vallavalitsus otsustab väljastada projekteerimistingimused Tartu mnt 5 kõrval asuvale krundile, saab AS Hoolekandeteenused alustada hoone projekti koostamisega. Ehitushange on kavas välja kuulutada esimesel võimalusel, eeldatavalt saavad elanikud sisse kolida järgmise aasta lõpus.
 
Ettevõtte avalike suhete juhi Katrin Pärgmäe sõnul on Põltsamaa inimesed elanud aastakümneid Võisiku erihooldekodu vahetus läheduses, kuid uut tüüpi kodus muutuvad nii päevaplaan kui tegevused. "Meie eesmärk on anda elanikele tegus elu ja võimalus osaleda kogukonnaelus. Selleks, et aktiivne elu hästi laabuks, tuleme ka kogukonda ja räägime pshüühiliste erivajadustega inimestega suhtlemise eripäradest. Samuti pakume vaimse tervise koolitusi kogukonnale, näiteks tööstressi ja psüühiliste haiguste ennetatamise osas."  
 
Taust
 
Erivajadustega inimestele loodavates uutes elamutes on neli korterit. Igas korteris elab kuus inimest, kellele on ööpäevaringselt toeks tegevusjuhendaja. Selliseid kodusid rajatakse hajusalt üle Eesti, et iga inimene saaks elada oma lähedaste juures.
 
Alates 2010. aastast on AS Hoolekandeteenused töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks on üle Eesti sulgetud juba üheksa suurt "kombinaadi-tüüpi" asutust, kolm ootavad veel oma järge. Kaasaegsed elamistingimused on saanud juba enam kui 1000 inimest.
 
Põltsamaa teenuseüksuse rajamine on osa erihoolekandeasutuste reformist, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel.