« Tagasi

Vaata, kes said ettevõtjate ja vabaühenduste maakondliku tunnustuse!

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus tunnustas täna Põltsamaa lossi väravahoones maakonna tublimaid ettevõtjaid ja vabaühendusi. Põltsamaa vallast pälvisid tunnustuse kolm ettevõtjat ja kaks kodanikualgatust.

Jõgeva maakonna aasta ettevõte 2022 on OÜ Moreen. 1998. aastal tegevust alustanud ettevõte, mille põhitegevusaladeks on teede ehitus ja remont. OÜ Moreen tegeleb samuti paekivi, kruusa, liiva kaevandamise ja töötlemisega ning pakub transporditeenust.

Aasta investeerija on AS  Puit-Profiil. 1994. aastal tegevust alustanud ettevõtte põhitegevuseks on liimpuidust akna-, ukse- ja liistutoorikute tootmine ja müük. Ettevõtte toodang eksporditakse Norrasse, Rootsi, Soome ja Poolasse ning osa turustatakse Eestis. 2021. aastal investeeris Puit-Profiil põhivarasse 2,95 miljonit eurot.

Aasta turismitegija on Wakepark OÜ. Ettevõtte opereerib Kamari järvel Eesti esimest ringkaabliparki WPark. Pargis on võimalik harrastada veelauasõitu, hullata veelinnas ja sportida rannaväljakutel. 2022. aasta augustis avas Wakepark OÜ Kamari järve ääres kõrgseiklusraja, mis on maailmatasemel turvasüsteemiga ning võimaldab ühendada adrenaliini veemõnudega.

Kodanikualgatustest pälvisid maakondliku tunnustuse Umbusi jõe päästetöid koordineerinud Arbo Koller ja teda aidanud vabatahtlikud. Väärt algatus 2022 on ka Liia Auna eestvedamisel Põltsamaa linna paigaldatud toidukapp, mis aitab toiduringluse kaudu vähendada toidu raiskamist.