« Tagasi

Tere tulemast - taristuspetsialist Tarvi Saarse!

Esmaspäeval, 17. juunil liitus Põltsamaa Vallavalitsuse meeskonnaga taristuspetsialist Tarvi Saarse. Saame temaga lähemalt tuttavaks!

Tere tulemast, Tarvi!

1. Räägi palun natuke endast. Kust oled pärit, kus õppinud ja varasemalt töötanud?

Olen sündinud Põltsamaal ja elanud nii Tallinnas, Põltsamaal kui Puurmanis. Lõpetasin Tallinna 13. keskkooli (praegu Tallinna Laagna Gümnaasium) ning seejärel Tallinna Tehnikaülikooli teede erialal. Pärast ülikooli lõpetamist asusin tööle Põltsamaa teemeistrina ning seejärel sai töötatud ka Maanteeametis järelevalve osakonna juhatajana. Aastast 2005 olen tegelenud eraettevõtluses, alguses teede ehituse ja hiljem teede järelevalve poolel.

2. Miks otsustasid kandideerida Põltsamaa Vallavalitsuse taristuspetsialisti ametikohale?

Kuna teede järelevalve tegemine eeldab, et tööpiirkond võib kujuneda kõikjal Eestis, siis oli Põltsamaa Vallavalitsuse taristuspetsialisti ametikohale kandideerimine hea võimalus viibida rohkem kodus ja anda ka oma panus koduvalla teede hooldel ja arendamisel. Samas taristuspetsialisti ametikoht pakub ka palju huvitavaid ja uusi väljakutseid.

3. Millised saavad olema sinu olulisemad tööülesanded?

Põhiliseks tööülesandeks on kindlasti Põltsamaa valla teede ja tänavate korrashoiu korraldamine. Aga kuna taristuspetsialisti ametikoht hõlmab ka muud selle teemaga seonduvat – kaeveload, teede sulgemised, valgustus jne, siis tööpõld on päris suur.

4. Mida tahad oma ametis ära teha? Mis on see, mis pakuks sulle selles ametis rahuldust?

Oma ametis on põhieesmärgiks teha Põltsamaa valla teehoolde kava ning see peaks olema aluseks valla teede ja tänavate hoolde korraldamisel. Kõige rahuldust pakkuvam oleks, kui teehoolde kava saaks tehtud nii, et ka valla elanikud saaksid täpselt aru, mida, kus ja eelkõige millal tehakse. Samuti praeguses majandusolukorras säilitada praegune infrastruktuuri seis, et parematel aegadel oleks kergem arendustega edasi minna.

5. Milliste mõtete või märksõnadega seostub Sinu jaoks Põltsamaa?

Põltsamaa on eelkõige mu sünnilinn, aga Põltsamaaga seostub ka loss, rohelus, 19 silda ja palju vaba aja veetmise võimalusi.

6. Räägi oma hobidest. Millega sulle meeldib tegeleda vabal ajal?

Praegusel hetkel kindlasti Jalgpalli EM-i vaatamine ja kaasaelamine, aga muidu on põhihobiks mul ikka raamatute lugemine.

7. Mõni huvitav fakt enda kohta.

Ma olen oma peres 6-s teede ehitaja – kolmas põlvkond.