« Tagasi

Saame tuttavaks! Põltsamaa valla taristuspetsialist Andres Aasna

21. novembrist töötab Põltsamaa Vallavalitsuses taristuspetsialistina Andres Aasna. Andres on meie oma poiss, sündinud ja õppinud Põltsamaal. Mõnda aega töötanud ka linnavalitsuses. Kuna Andres alustas tööd täiesti uues ametis, siis on põhjust ka uudistada, kes ja mis on taristuspetsialist. Saame tuttavaks!

 
Andres, räägi natukene endast. Kes Sa oled? Mida oled õppinud? Kus oled varem töötanud?
 
Pärit olen Põltsamaalt, terve minu lapsepõlv möödus siin. Kui lõpetasin 12. klassi suundusin edasi õppima Tallina Tehnikaülikooli. Ülikooliaega poolitas kaitseväeteenistus. Pärast teenistust jätkasin  kooliteed ja omandasin ehitusinseneri kraadi. Olen töötatud ventilatsiooni projekteerijana, müügimehena ja ka Põltsamaa linnavalitsuses keskkonnaspetsialistina.
 
Ja siis läksid teedeehitusse?
 
Jah. Viimased viis aastat oli mu tööks teedeehituse järelevalve. 
 
Miks otsustasid kandideerida taristuspetsialistiks?
 
Elus on kord juba nii, et kui üks asi lõppeb, peab algama uus. Nii juhtus ka minuga. Kui järelevalvetöö hakkas lõpule jõudma, avanes võimalus kandideerida taristuspetsialistiks. Soov on ja oli lihtne – olla  abiks koduvalla arengule. 
 
Milline on Sinu varasem kokkupuude omavalitsuse tööga?
 
Nagu eelpool põgusalt mainisin, olen ka varasemalt kokku puutunud omavalitsuse tööde ja tegemistega. Asendasin üksvahe keskkonnaspetsialisti ja natuke hiljem olin abiks linnavalitsusele allasutuste haldustööde kaardistamisel. 
 
Millised on Sinu peamised tööülesanded?
 
Taristuspetsialistina on minu peamisteks tööülesanneteks tagada valla teedel toimiv teede hooldus, teede ja tänavate valgustus, kaevelubade väljastamine, teede sulgemislubade väljastamine jne. Linnakodanikele saan abiks olla põhiliselt teede hoolduse ja erinevate lubade väljastamise küsimustes, aga ka tänavavalgustuse ja ühistranspordiga seonduvas. 
 
Kui Sa mõtled Põltsamaale, siis milliste märksõnadega see Sinu jaoks seostub? Mida tähendab Põltsamaa Sinu jaoks?
 
Kui ma mõtlen Põltsamaa peale, siis esimene asi, mis mulle kangastub on kodulinn. Muidugi seostuvad Põltsamaaga ka loss ja Felix, aga eelkõige tähendab see minu jaoks arenevat ja sõbralikku omavalitsust. Eriti mulle meeldib, et selles küllaltki väikeses omavalitsuses saab tegeleda ka väga erinevate hobidega. 
 
Mis on Sinu hobid? Millega tegeled meelsasti vabal ajal?
 
Pean oma lemmikhobideks kalastamist, korvpalli ja vanade autode taastamist. Aga ka oma kodu ehitust – õnneks see ei lõppe nii pea. Vabal ajal veedan meelsasti aega perega, võttes koos ette midagi põnevat. Olgu selleks väljasõit loodusesse, vanavanemate külastamine, sõit veekeskusesse jne.