« Tagasi

Puurmanis tunnustati Jõgevamaa parimaid ettevõtteid ja kodanikuühendusi

17. novembril Puurmani mõisas toimunud Jõgevamaa parimate ettevõtete ja kodanikuühenduste tunnustamisüritusel kuulutati välja selle aasta tublimad kodanikuühendused ja ettevõtted.

Sel aastal said Põltsamaa vallast tunnustuse:

Ettevõtetest

Aasta ettevõte 2023 - Mittetulundusühing Liivimaa Lihaveis

Liivimaa Lihaveise eestvedaja Airi Külvet kasvatab Puutsa talus lihaveiseid nii, et ümbritsevat keskkonda ei kurnaks, vaid toimuks hoopis mullastiku rikastamine ja rohumaade parem säilimine. Liivimaa Lihaveise rohumaaveised sünnivad ja kasvavad vabana maailma liigirikkamatel niitudel. Sel aastal pälvis Airi pälvis ka aasta põllumehe tiitli.

Turismitegija 2023 - Põltsamaa Vallavara OÜ

2023. aastal viis Põltsamaa Vallavara OÜ lõpule Põltsamaa lossikompleksi külastuskeskkonna suurarenduse. Põltsamaa loss on ilmekas näide sellest, mida ühe väikese valla ja muuseumi raames on võimalik ka lühikese ajaga korda saata, kui on olemas tahe ja motivatsioon. Põltsamaa loss pakub nüüd mitmekesist külastuselamust – siit leiab muuseume, käsitöökodasid, näitusegaleriisid, aga ka veinikeldri, lossirestorani ja kiriku.

Kodanikuühendustest

Parim kodanikuühendus 2023 – Kamari Haridusselts

Selts viis sel aastal ellu 10 erinevat projekti. Külamaja juurde valmib varsti mitme programmi toetusel kogukonnaköök, 23. korda korraldati kohalikele lastele suvelaager, toimus teine Supifestival. Kamari küla osales ka LEADER programmi arukate külade projektis, mille käigus koostati külale uus arengukava ja saadi koostööst teiste ühingutega palju uusi kasulikke teadmisi ja oskusi.

Ettevõtlik vabaühendus – MTÜ Kuningamäe KK

Põltsamaa vallas asuva Kuningamäe Kardikeskuse võidusõidurada võimaldab kogeda adrenaliinirohket kardisõitu ning võistlemist kaunis looduskeskkonnas nii algajal kui kogenud sõitjal. Võimalus on korraldada firmaüritusi, kardikeskus pakub ka majutust, on olemas võimalus telkimiseks ja autokaravaniga peatumiseks. 2023.aastal on kardikeskuses ette võetud erinevaid arendustegevusi, parandatud välisvalgustust ning tõhustatud kardiraja turvalisust.

Väärt algatus – Põltsamaa kirikule uue kirikuvaiba kudumine – Kersti Pook

Tunnustus antakse Kersti Poogile Eesti pikima kirikuvaiba kangastelgedel käsitsi kudumise eest, tänuks tema erilisele pühendumisele, põhjalikule uurimustööle seni teadmata tehniliste võtete tuvastamisel, tema panuse eest kangrutöö traditsioonide tutvustamisel ja põlistamisel, mille tulemusena sai Põltsamaa kirik uue uhke kirikuvaiba.

Õnnitleme tunnustuse saajaid!   

Kiitust ja tänu on väärt ka kõik tunnustamiskonkursile esitatud nominendid!