« Tagasi
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi eestvedamisel valmis neli virtuaalreaalsuse õpimängu
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tellimusel valmistas Futuclass neli virtuaalreaalsuses kasutamiseks mõeldud õpimängu, mis aitavad õppida keemilisi sidemeid, redoksreaktsioone, tuumaenergiat ja elektrit, vahendab Õpetajate Leht.
Kooli haridustehnoloogi Rainer Tõnnise sõnul aitavad õpimängud muuta efektiivsemaks ja köitvamaks just selliste teemade õppimise, mis muidu tunduvad keeruliste ja raskesti mõistetavatena. „Õpimängud küll seostuvad tavapärase õppevaraga, kuid pakuvad põhimõtteliselt erinevaid võimalusi teadmiste omandamiseks," ütles ta.
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi füüsikaõpetaja Tarvo Talvistu tõdes, et õpilased peavad oskama tehnikat kasutada. „Ma olen juba mitu aastat kasutanud koolitunnis virtuaalreaalsusprille. Nende eelis ongi see, et saab proovida selliseid asju, mida muidu poleks võimalik teha," selgitas ta. Virtuaalreaalsuse abil on ta õpilastega isegi kosmoses käinud.
Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on virtuaalreaalsust õppetöö osana kasutatud viimased kolm aastat. Virtuaalreaalsuse õpimängud valmisid tänu Klass+ projektile, mille „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamise ja kasutuselevõtu" meetmest toetati õpimängude loomist.
8. ja 9. klassi õppekavast lähtuvad mängud on digitaalseid õppematerjale koondava E-koolikoti kaudu kõigile tasuta kättesaadavad.