« Tagasi

Haridus- ja teadusminister tunnustas Puurmani Mõisakooli direktorit

Haridus- ja Noorteamet on teatanud, et juunikuu lõpus andis haridus- ja teadusminister Liina Kersna Toosikannu Puhkekeskuses üle lõputunnistused alustavate koolijuhtide programmi 7. lennu 17 osalejale.

Kogu õppeaasta vältel toimus 10 moodulit, mille käigus süvendati arusaama juhirollist ja kaasaegsetest juhtimisparadigmadest ning arendati koolijuhi kui nn esiõppija rolliks vajalikke oskusi.

Suur au ja rõõm on teile teatada, et eelpool mainitud programmi on läbinud ka Puurmani Mõisakooli direktor- Helina Amur.

Helina ise räägib oma kogemusest nii:

"Alustavate koolijuhtide programmiga liitudes ei osanud ma arvata, et see saab olema niivõrd intensiivne, töine, vaheldusrikas ning suurt rahulolu pakkuv teekond. Pärast igat moodulit olin tänulik, et sain koos olla inimestega, kellel on samad igapäevased töörõõmud ja mured, kes teavad millest räägid, kes mõtlevad kaasa ja pakuvad lahendusi. Selles protsessis osalemine on aidanud mul mõista, et koolijuhi töö ei ole sprint, vaid maraton. Aitäh!"

Alustavate koolijuhtide programm on mõeldud alles ametisse asunud koolijuhtidele, kellel on eeldused ja valmisolek pühenduda intensiivsele enesearengule ja muutuste elluviimise õppimisele. Programm alustab augustis ja lõpeb juunis 2023. Välja valitakse kuni 18 koolijuhti. Kandideerimistähtaeg on 6. august keskkonnas konkursiveeb.edu.ee.

Programmi esimene lend alustas 2015. aastal ning koos sellesuviste lõpetajatega on koolijuhtide programmil juba 109 vilistlast. Programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi vahenditest.

Rohkem infot leiab Haridus- ja Noorteameti kodulehelt.

Õnnitleme Helinat saavutuse puhul ning soovime edu kõigis väljakutsetes!

 

Avakuva foto: Age Arnek