Uudised ja teated

« Tagasi

Riik toetab ühisgümnaasiumi Lille tn õppehoone rekonstrueerimist

Riigi Tugiteenuste Keskus toetab Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Lille tn õppehoone parendamist 419 tuhande euroga. 
 
Toetus võimaldab rekonstrueerida koolimaja küttesüsteemi, rajada hoonesse soojatagastusega ventilatsioonisüsteem, rekonstrueerida sooja tarbevee süsteem, paigaldada katusele päikesepaneelid ja vahetada klassiruumide praegused valgustid LED-valgustite vastu.
 
Lille tn hoonet asutakse rekonstrueerima avaliku sektori hoonete energiatõhususe meetmest. Projekti kogumaksumus on 654 500 eurot, sellest 235 tuhat eurot on valla omaosalus.
 
Põltsamaa Vallavara OÜ arendusjuhi Kristi Klaose sõnul püüab vald leida täiendavat raha, et koolihoones saaks uuendada ka kogu hoone elektrisüsteemi, vahetada välja vanad vee- ja kanalisatsioonitorud ning rajada koolimajja täiendavaid väikeklasse. „Samal ajal on mõistlik koolimajas ära teha ka kõik vajalikud remonditööd," ütles Klaos. 
 
Projekteerimistööd Lille tn õppehoone rekonstrueerimiseks algavad lähiajal. Suurem osa töödest on plaanis ära teha 2022. aasta I poolaastal.
 
2020. aastal õnnestus energiatõhususe meetmest toetust saada ka Lille tänava vanema õppehoone ehitustöödeks, mis läksid maksma ca 700 000 eurot ja on tänaseks lõpusirgel.