Uudised ja teated

« Tagasi

Puurmani lasteaia ehitus on veninud tarneraskuste tõttu

Jaanuariks valmima pidanud Puurmani lasteaia rekonstrueerimistööd venivad ehitusmaterjalide ja seadmete tarneraskuste tõttu kevadesse.
 
Töid teostav OÜ Frank Ehitus tunnistas, et suurimad raskused on seotud ventilatsiooniseadmete tarnega.
 
Hetkel on lasteaia ruumes käimas siseviimistlustööd. Ehitaja sõnul jõuavad nad suurema osa töödest tehtud märtsi lõpuks. Siis saavad lapsed kolida ka lasteaia ruumidesse. Seniks tuleb neil jätkuvalt kasutada asenduspindu Puurmani Mõisakoolis. Märtsi lõpuga jäävad ehitaja kinnitusel üles vaegtööna fassaadi krohvimistööd, mille teostamine sõltub eelkõige sobilikest ilmastikuoludest.
 
Puurmani lasteaed Siilipesa on ehitatud 1990. aastal. Tegemist on esialgu koolihooneks planeeritud hoonega, mille tänane köetav netopind on 1738 m².  Hoones tegutseb 3 rühmaga ja 51 lapsega lasteaed.  Hoone on soojustamata, sel puudub ventilatsioonisüsteem ning küttesüsteem on osalt amortiseerunud.
 
Hoone rekonstrueeritakse energiaklassile C (energiatõhususarv 123 kWh/(m2*a)). Seni oli energiaklass E (energiatõhususarv 229 kWh/(m²*a)).
 
Rekonstrueerimistööde käigus rajatakse lasteaiale uus küttesüsteem ja soojatagatusega ventilatsioonisüsteem, soojustatakse välisseinad, sokkel ja pööning, paigaldatakse uued aknad ja uksed, uuendatakse valgustus, paigaldatakse päikesepaneelid. Tänaseks on juba lammutatud ka ca 500m2 kasutuseta seisvaid ruume.
 
Projekteerija ja ehitaja leidmiseks korraldas vallavalitsus mullu kevadel riigihanke, mille võitis OÜ Frank Ehitus ja Everster OÜ ühispakkumus maksumusega 574 202,87 eurot (ilma käibemaksuta).