Uudised ja teated

« Tagasi

Puurmani kutsub laupäeval avastama maal elamise võlusid

Puurmani alevik osaleb laupäeval, 28. septembril üle-eestilises kampaanias „Maal elamise päev" ja kutsub kõiki huvilisi avastama maal elamise võlusid.
 
Ürituse üheks huvitavamaks osaks tõotab kujuneda Puurmani lossis kell 12 algav inspiratsiooniseminar, kus astuvad üles Alatskivi Juhan Liivi muuseumi direktor Mari Niitra, Põltsamaa vallavanem Margus Möldri, Postimehe ajakirjanik Villu Päärt ja Põltsamaa kooli õpetaja Margit Randmaa. Kõik nad on hüljanud suurlinna tuled ja loonud oma kodu maale. Seminar heidab valgust küsimusele, miks nad sellise valiku tegid ja milliste väljakutsetega on nad pidanud uues kodukohas silmitsi seisma.
 
Puurmani alevikku aitab sel päeval avastada põnev orienteerumismäng, mis juhatab külastajad kohalike tegevuspaikade juurde. Seiklusmatka kaarte saab lossist kell 11-14 ja teekonna lõpp-punktiks on raamatukogu.
 
Laupäeval on avatud Puurmani kool, lasteaed, teenuskeskus, rahvamaja, raamatukogu, kohalikud vabaühendused ja eraettevõtted. Puurmani maitseid tutvustavad viis kogukonnakohvikut ja lasteaiaga samas hoones pesitsev käsitööselts KATI koob külastajate abiga maal elamise vaipa.
 
Puurmani lossi ümbrus võõrustab aga aleviku ajaloo uhkeimat mihklilaata, kus oma kaupa on tutvustamas ja müümas üle 30 müüja.
 
Maal elamise päev toimub Puurmanis kell 11-16 ja selle peakorraldaja on Põltsamaa Vallavalitsus. Ürituse täpse kava leiab Põltsamaa valla kodulehel https://www.poltsamaa.ee/puurmani