Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaale on lisandumas uued võimalused noortele aktiivseks liikumiseks

 

Käesoleval nädalal avatakse Põltsamaa Ühisgümnaasiumi koolimajade juures uued atraktsioonid – 22. novembril kell 15.30 Veski tn koolimaja sisehoovis skatepark ja 23. novembril kell 11.45 Lille tn koolimaja sisehoovi madalseiklusrada.

Käesoleva aasta suvel avanesid võimalused nimetatud rajatiste püstitamiseks ning paljud inimesed on teinud usinasti tööd ning koostöö firmadega on jõudnud lõpusirgele. Skatepargi (50 000€) püstitas Tiptiptap OÜ ja seiklusraja (4500€) 3park OÜ.  Mõlema atraktsiooni juurde pannakse üles ka teadete tahvel turvalise kasutamise kohta, info leiab ka Põltsamaa ÜG kodulehelt.

Põltsamaa vallas on olemas ligi 140 võimalust noortele huviringide ja vaba aja tegevuste näol.  Huvihariduse ja - tegevuse täiendava toetuse abil tegeletakse jätkuvalt olemasolevate võimaluste arendamise ja uute võimaluste loomisega, et oleks mitmekesine valik ning iga noor leiaks endale sobiva tegevuse.

Skatepargi vajalikkust on tõendanud noorte endi initsiatiiv selle arendamisel. Tänu Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuse noorsootöötaja Merle Vahti eestvedamisele said noored kokku ja panid paberile oma nägemuse, suure panuse skatepargi projekteerimisel andis Kaspar Kallasmaa koos sõprade Ilmar Jakobsoni ja Martin Laanemäega. Suur tänu kõikidele asjaosalistele!

Ekstreemspordiga tegelemiseks on loodud väga head võimalused. Kuna Põltsamaa jõe ääres seni skatepargina kasutusel olev plats jäi uute vahendite jaoks väikeseks ja lisaks on seal piiravaks muinsuskaitsenõuded, siis tuli leida uus koht. Parimaks lahenduseks oli sileda asfalteeritud platsiga Veski tn kooli sisehoov. KTG noorsootöö koostööprojekti raames ostetud tõukerattaid ja kiivreid saab laenutada noortekeskusest. Kiivri kandmine skatepargis on kohustuslik!  Noorsootöötaja eestvedamisel on noortega käidud tõukerattatrennis Viljandi, Paide, Võru ja Pärnu skatepargis. Järgmise sammuna tegeletakse juhendaja leidmisega, et alustada tõukerattatrennidega Põltsamaal 2019. a kevadel.

Lille tn koolimaja madalseiklusrajaga liikumisala projekti elluviimiseks kutsusime kohalikke ettevõtteid, lapsevanemaid ja kõiki häid inimesi koostööle ning panustama kogukonnale uute võimaluste loomisesse. Üheskoos saime vajaliku summa kokku ja tööd tehtud.

Suur ja südamlik tänu projekti koostööpartneritele ja toetajatele, eraisikutest toetajatele ning lapsevanematele ja tublidele abilistele. Seiklusrajaga liikumisala valmimisele aitasid kaasa: Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus "Tervist ja heaolu toetavad tegevused ",  MTÜ Kogemise Rada, MTÜ NNKÜ-NMKÜ, Põltsamaa Vallavalitsus, Puit-Profiil AS, Romec Metall OÜ, Tara-Torf AS, Avovil OÜ, Ponte OÜ, Viraito OÜ, Moreen OÜ, Bueno OÜ, Decora AS Põltsamaa, Hansavärv OÜ, AS Advanced Installations Sports Europe, Teet Elektritööd OÜ; Kaja ja Andres Kert, Aivar Kokk, Liivi Rehema, Loreida Küppas, perekond Suni (Kadri, Raivo, Kirsi, Kaur ja Säde), perekond Kallasmaa (Annika, Toomas, Kaspar, Anette ja Renata), perekond Pook (Guido, Kersti ja Georg Karl); Hannes ja Tuuli Jukk, Kertu Liebert, Herkki Rosin, Gunnar Koort, Sirje Ange, Enn Ange, Jaan Aiaots, Toivo Tõnson, Raul Lättemägi, Ain Meikop, Gunnar Laks, Aivar Keskel, Ats Aigro.

Me kõik teame kui oluline on õues liikuda, sõpradega koos aega veeta ning oma oskusi arendada. Lubagem siis kõike seda, noori toetades ja neile turvalisuse nõudeid meelde tuletades!

 

Põltsamaa Vallavalitus

Haridus- ja kultuuriosakond