Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaal valmis kaks seiklusorienteerumise rada

Põltsamaa Vallavalitsus kutsub kõiki huvilisi osalema jalutades, joostes, jalgrattaga sõites või lastekäru veeretades Põltsamaa valla seiklusorienteerumisel.
 
Vallas on avastamiseks maha märgitud kaks rada. Üks kutsub avastama Põltsamaa linnas 12 toredat kohta. Rahuliku kõnniga läbib umbes 5 km pikkuse raja 1-1,5 tunniga.  Teine rada on pikem, suurepärane jalgrattaga seiklemiseks ning sobib ka jalgsimatkaks.  Raja pikkuseks on ligikaudu 20 km ja see läbib 13 punkti. Mõlemad rajad saavad alguse Põltsamaa Lossihoovist. 
 
Radade läbimiseks saab kasutada spetsiaalset mobiilirakendust MOBO, mille kaudu osalejad ka registreeritakse. Täpsema juhise leiab Seiklusorienteerumise kodulehel https://mobo.osport.ee/eri/etov2020
 
Põltsamaa valla seiklusorienteerumine on osaks  üle-eestilisest seiklusorienteerumise radade kampaaniast, mis toimub 18. maist 30. juunini. Kampaaniat veab Viru-Nigula vallavalitsus ja selles osalevad Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, Lääne-Viru Tervisenõukogu, Eesti Tervislike Omavalitsuste Võrgustik ja 12 omavalitsust üle Eesti. 
 
Üle Eesti on ette valmistatud 23 rada üle 240 kontrollpunkti ja tundide kaupa avastamist. 
 
Seiklusorienteerumise eesmärk on pakkuda avastusvõimalust ja liikumislusti. On ajalooga, kultuuriga, spordiga ja kauni loodusega seotud rajapunkte.  
 
„Kui tekib küsimus kuhu minna, mida teha, siis see  on üks võimalus. Koostöös kooliga saame panustada ka laste ja noorte liikumisaktiivsuse  tõstmisele," ütles Põltsamaa rajameeskonna koordinaator Loreida Küppas. „Näiteks praegu distantsõppe ajal on võimalik õpilased suunata orienteerumisrajale ja teha see üheks kooliülesandeks  kehalises kavatuses." 
 
Põltsamaa valla rajad jäävad avatuks ka pärast üle-eestilist orienteerumiskampaaniat. „Plaanime lisada küsimuste ja vastuste võimaluse, kuhu kõik on oodatud radasid avastama koos vastuste otsimisega kuni oktoobri lõpuni," ütles Küppas. 
 
Tulge Põltsamaad avastama!
 
VAATA LISAKS: PÕLTSAMAA SEIKLUSORIENTEERUMISE RAJAD