Uudised ja teated

« Tagasi

Vallavalitsus võtab kasutusele iseteeninduskeskkonna Spoku

Põltsamaa vallavalitsus on järk-järgult võtmas kasutusele elektroonilist avalduste ja taotluste menetlemise süsteemi Spoku. Esimesena alustati seal MTÜde tegevus- ja projektitoetuste taotluste vastuvõtmist.
 
Seni tuli toetuse saamiseks laadida kodulehelt alla taotlusvorm, täita see, digiallkirjastada ja saata vallavalitsusele. Vallavalitsuse ametnik registreeris selle, trükkis välja või saatis edasi hindamiskomisjoni liikmele, kes selle välja printis ja kausta köidetuna koosolekule kaasa võttis.
 
Nüüd kaob suurem osa neist tegevustest.
 
Taotlejal tuleb ID-kaardi või SmartID-ga siseneda iseteeninduskeskkonda, täita vajalikud lahtrid ja saata oma taotlus süsteemi kaudu hindamiskomisjonile. Taotluste hindamine toimub samas keskkonnas, kaob vajadus paberasjaajamiseks.
 
MTÜde taotlusvoor on esimene, kus kasutatakse Spokut. Eesmärk on hiljemalt järgmise aasta suveks muuta kõik avalduste ja taotluste vormid elektrooniliseks. Mõneks ajaks jääb e-teenuste keskkonda täiendama ka võimalus esitada taotlusi käsikirjaliselt.
 
Spoku arendaja on Tartu tarkvarafirma Piksel OÜ.  Ettevõtte sõnul on süsteemi eesmärk lihtsustada avalduste ja taotluste esitamist ja menetlemist ning muuta omavalitsuse töö võimalikult läbipaistvaks.