Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa vald registreerib huvilisi loodavasse õuerühma

Mõni aeg tagasi pöördusid Esku-Kamari kooli juhataja Kaire Kampuse poole Kamari piirkonna lapsevanemad mõttega avada sealse lasteaia juures veidi isemoodi rühm – õuerühm. 
 
"Mis see veel on?" küsite.
 
Õuerühma või -lasteaia juuri tuleb otsida Skandinaaviamaadest, kus rajati juba 1950ndatel lastehoide, mis tõid lapse nelja seina vahelt loodusesse. Kilbile tõsteti õues kasvamine, katsetamise ja avastamise kaudu õppimine, turvaline looduses viibimine ning huvi ja hooliv suhtumine loodusesse.
 
Eestis oli idee maaletoojaks MTÜ Lapsed Õue. See koondab lapsevanemaid, kes asutasid 2014. aasta septembris esimese õuelastehoiu Tartusse.
 
Ettevõtlike lapsevanemate eestvedamisel on õuelasteaia mõte jõudnud nüüd ka Põltsamaale. Idee taha on tänaseks tulnud ka Põltsamaa vallavalitsus, kes on igati valmis õla alla panema.
 
Õuerühm on kavandatud Kamari lasteaia juurde. Seal õpiks kümmekond 3-6-aastast last kogu Põltsamaa vallast. 
 
Milline võiks välja näha üks päev sellises rühmas?
 
Need jütsid ja tirtsud on kokku kasvanud loodusega. Kui just taevast ei lange kanamunasuuruseid raheteri ja pussnuge, siis toimetavad nad suurema osa päevast õues. 
 
Üks armas proua on valmis loovutama tükikese aiamaast, kus lapsed saavad õppida mulla- ja taimeteadust ning kasvatada aedvilju. Naaberpere peab loomi ega tee sellest saladust. Vastupidi, lubab jõnglastel piiluda oma lauta.
 
Kamari Haridusselts õpetab looduses ja metsas hakkamasaamise ABCd.  Aktiivset tegevust toetavad kohalikud spordiväljakud ja Kuningamäe terviserada. Toimetavad teadus-, võõrkeele- ja teised huviringid.
 
Selleks, et õuerühm saaks Kamaris sügisel alustada, palume lapsevanematel hiljemalt 7. juuniks teada anda, kes soovib oma last seal kasvamas näha. Kirja saab end panna Esku-Kamari kooli juhataja Kaire Kampuse juures, kirjutades aadressile eskukamari@gmail.com. Lisainformatsiooni saab telefonil 5037949.