Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa Perearstikeskuse töökorraldus seoses eriolukorra pikenemisega

 
 1. Keskuse registratuuri telefoninumber 77 22 009 on  ajutiselt avatud kella 8-18ni
 2. Kabinettide telefonid on ajutiselt avatud kella 8-16
 3. Perearstikeskuse tegevus käib  läbi  järgnevate telefonide -ja e-mailide.
Perearst Riho Pettai riho.pettai@gmail.com tel.5255974, 7751148
Perearst Külli Paal perearstpaal@gmail.com tel. 7750280, 7737390(Puurmani)
Perearst Tiia Pariis poltsamaa.perearst@gmail.com tel.7751692, 53036633
Perearst Sirje Alusalu adavereperearst@gmail.com tel.7751147, 7769201(Adavere)
Perearst Milvi Sild        perearst.milvisild@gmail.com   tel. 7751475
 

Meelespea patsiendile perearsti vastuvõtule tulekuks

 • Tekkinud tervisemurega pöörduge oma perearstikeskusesse või helistage perearsti nõuandetelefonil 1220. Pigem pöörduge varem kui hiljem – ei ole olemas tühiseid tervisemuresid.
 • Palun võtke perearstikeskusega esmalt ühendust telefoni teel või e-kanalite kaudu, paljud mured saab lahendada kaugkonsultatsiooni abil. Vajadusel kutsutakse Teid pereõe või perearsti vastuvõtule.
 • Perearstikeskusesse kohale tulemiseks – nii vastuvõtule kui ka analüüse andma tulles – peab alati kokku leppima aja, selleks et vältida liigseid kontakte ooteruumis.
 • Palume Teil kohale tulla täpselt õigel ajal. Kui jõuate liiga vara, veetke aega õues või autos. Kui jääte hiljaks, siis kindlasti helistage ja andke sellest teada – vajadusel saab kokku leppida uue aja.
 • Palun andke vastuvõtule registreerides teada, kui Teil on köha, nohu, palavik, kurguvalu vm viirushaigusele viitavad sümptomid või kui need sümptomid tekivad vahetult enne planeeritud vastuvõttu.
 • Mõelge oma tervisemure enne vastuvõttu korralikult läbi ja pange tähtsamad asjad kirja. Nii saate vastuvõtu käigus oma teemad arsti/õega läbi arutada ja vastuvõtt jääb planeeritud aja sisse. Kui Teil on rohkem kui üks mure, millega võib kauem aega minna, võib olla vajalik mitme järjestikuse aja registreerimine – arutage seda vajadust telefonis pereõe või registraatoriga.
 • Vastuvõtule tulge üksi, lapsed ühe terve saatjaga.
 • Vastuvõtule tulles juhendatakse Teid, kuidas desinfitseerida või pesta käsi, samuti  palutakse Teil ette panna kirurgiline mask.
 • Kui on siiski vaja ooteruumis oodata, siis istuge või seiske teistest vähemalt kahe meetri kaugusel ning puudutage nii väheseid asju ja pindu kui võimalik.
 • Perearstikeskuse nakkuste vaba ala või hommikused vastuvõtuajad on mõeldud vaktsineerimiste, igas vanuses laste tervisekontrollide jaoks, aga ka ägedate mittenakkuslike haigustega või kroonilise haiguse ägenemisega patsientidele.
 • Perearstikeskuse nakkushaigustega tegelev ala või õhtused vastuvõtuajad on mõeldud patsientidele, kellel on palavik ja/või ülemiste hingamisteede viirusinfektsioonile iseloomulikud sümptomid, olenemata sellest, kas see on põhikaebus või mitte.
 • Esialgu jäävad ootele tööleminekueelse tervisekontrolli, juhi- ja relvaloa tervisetõendite väljastamised – kõik nimetatud tõendid kehtivad (isikut tõendava dokumendi alusel), kuna nende kehtivusaega on pikendatud 90 päeva võrra pärast eriolukorra lõppu. Samuti ei kutsuta praegu vastuvõtule vähi sõeluuringuteks ega stabiilsete krooniliste haiguste plaanilisteks tervisekontrollideks.