Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa kutsub moodustama maailma suurimat sinimustvalget

Põltsamaa vald kutsub kõiki inimesi 3. juunil Põltsamaale, et moodustada üheskoos maailma suurim sinimustvalge.
 
"Palume tulijail riietuda sinisesse, musta või valgesse. Kohapeal on plaanis sarnased värvid kokku viia," ütles sündmuse peakorraldaja, Põltsamaa kultuurikeskuse direktor Janne Karu. "Kel ei ole mingil põhjusel võimalik õigetes toonides tulla, saavad kohapeal osta sinise, musta või valge vihmakeebi."
 
Lipu moodustamine algab Lille ja Pajusi mnt nurgal kell 18.30. Näiteks tuhande inimesega on võimalik luua umbes 100-150 meetri pikkune lipp. Lipp jäädvustatakse tulevastele põlvedele droonifotoga.
 
"Põltsamaalastena oleme uhked, et esimene Eesti lipp õmmeldi 1884. aastal just siin," ütles Põltsamaa abivallavanem Karro Külanurm. "Soovime seda tähtpäeva tähistada millegi erakordse ja suurejoonelisega."
 
Pildistamise järel minnakse rongkäigus muusikakooli juurde Beermanni-lipuväljakule ja endise Põltsamaa kihelkonnakooli juurde. Mõlemad paigad on esimese lipu õmblemise seisukohalt märgilise tähendusega - esimesest osteti kangas, teises õmmeldi see kokku.
 
Eesti lipu sünnipäev kulmineerub kontserdiga Põltsamaa kultuurikeskuse juures, kus isamaaliste ja rahvalike lauludega astuvad üles Ivo Linna, Antti Kammiste ja Tõnis Mägi. Päikeseloojangul on kavas anda üle sümboolne lipp Otepääle, kus esimene trikoloor õnnistati.
 
Sünnipäevapidustused jätkuvad järgmisel päeval Otepääl, kus toimub lisaks traditsioonilisele rongkäigule ja pidulikule jumalateenistus-kontserdile sinimustvalgele pühendatud suvelavastus „Taevas, muld ja tulevik".
 
Põltsamaal õmmeldud esimene sinimustvalge õnnistati Eesti Üliõpilaste Seltsi lipuna Otepää kirikus 4. juunil 1884. Riigilipuks kinnitati trikoloor 21. novembril 1918.