Uudised ja teated

« Tagasi

Päästeamet: number korteriuksel võib päästa elu!

Päästeamet annab teada, et 1. märtsist jõustus siseministeeriumi määrus, mis nõuab kortermajas välisuste, vaheuste ja korteriuste tähistamist numbritega. Samuti peavad büroohoonetes ja kortermajades olema tähistatud korrused alates kolmandast.
 
Vastav nõue on tingitud eelkõige vajadusest tagada operatiivteenistustele kiire reageerimine elanike elu, tervise ja vara kaitseks ajakriitilistes situatsioonides. Teisisõnu, et näiteks korteritulekaju korral oleks naabritel võimalik kiiresti välja selgitada probleemne korter, edastada info Häirekeskusele ja seeläbi päästjad, kiirabi, politsei suudaksid ilma aega kaotamata jõuda abivajajani. 
 
Tänane probleem on see, et pigem vanemates korterelamutes ei ole koridoride vaheustel ja korteritel numbreid või numbrivahemikke uste peal või nende kõrval.
 
Numbrite suurusele, kujule või asukohale nõudeid esitatud ei ole. Oluline on see, et kogu teekond välisuksest korteriukseni oleks tähistatud numbritega üheselt arusaadaval moel. Sama kehtib korrusenumbrite kohta.
 
Palume edaspidiselt pöörata antud muudatusele korteriomanike ja korteriühistute tähelepanu ning jälgida seda ehitusprojektide kavandamisel või kooskõlastamisel. 
 
Päästeamet