Uudised ja teated

« Tagasi

Muuda elu oma kodukohas paremaks!

 

Õpetajate puudusest bussipeatuses igavlevate noorteni, nutisõltuvusest nigela prügikorralduseni – Euroopa Solidaarsuskorpuse värske konkurss kutsub 18-30-aastaseid noori märkama ja lahendama oma kogukonna probleeme, parimad ideed pälvivad kuni 6500 euro suuruse toetuse

Äsja Eestis käivitunud Euroopa Solidaarsuskorpuse uus ideede konkurss on mõeldud vähemalt viieliikmelistele noorte gruppidele. Juba 7. oktoobriks oodatakse meeskondadelt nägemusi oma kogukonna probleemidest ning ideekirjeldusi nende lahendamiseks. Parimad projektid saavad kuni 6500 euro suuruse rahastuse ja kogenud juhendajate toetuse oma ideede ellu viimiseks.

Üks mitmeid tunnustusi pälvinud projekt, mis on varem saanud Archimedese programmi rahastuse, on Raplamaa Kehtna ametikooli ja kohalike noorte Garaažikino, millega noored ise otsustasid ära lahendada kohalike noorte ja kooli õpilaste vahel valitsenud pingelised suhted. Üksteise põrnitsemise ja vahel ka vägivaldseks läinud arveteklaarimise parandamiseks lõid noored kino, kus kogukonna dokumentaalfilmide õhtutele toodi arvamusliidreid, kelle eestvedamisel arutati ühiselt ühiskonnas olulisi teemasid.

Lisainfo: www.solidaarsuskorpus.ee