Uudised ja teated

« Tagasi

Keerame Roosisaare pea peale!

Meist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuv Paide sai mullu hakkama vahva ruumieksperimendiga. Kuuks ajaks suleti Paide keskväljak autoliiklusele, sinna paigaldati linnamööbel, tassiti kohale pinksilauad ja pikutamistoolid. Kusagil võttis koha sisse väike lugemisnurgake, kõrval sai rüübata kohvi. 
 
Sina tuled, heidad seljast pintsaku või lased lõdvaks lipsusõlme, mekid hõrgutavat kohvi, loed värskeid lehti, teed kaugtööd või kuulad lihtsalt linnahelisid.
 
Stop! Et seda kõike kogeda, ei peaks ju minema Paidesse. Teeme midagi sarnast ka Põltsamaale!
 
Tuleval suvel jääb Põltsamaa linna sünnipäeva ja lossipäevade vahele täpselt kaks nädalat. Täidame selle oma Roosisaare ruumieksperimendiga.
 
Vallavalitsuses on sündinud väike töörühm, kes võtnud asja vedada.
 
Oleme mõelnud, et 29. juunist 14. juulini võiks saarel olla umbes 4-5 oleskelu- ja tegevusala, mis on avatud näiteks kella 11st õhtuni. Ühes tegutseb väliraamatukogu, teises saab osta kohvi ja kergemaid suupisteid, kolmandas saab mängida lauatennist, petanque'i jms.  Kõik alad on kujundatud lihtsa mööbliga, mis on kokku klopsitud lihtsatest vahenditest.
 
Äge oleks, kui neisse päevadesse mahuks ka mõni töötuba, huvitav loeng-ettekanne või mõne vahva hobi tutvustamine. Mis need võiks olla? Ja kes oleks valmis neid vedama?
 
Ootame lahkelt kõikvõimalikke mõtteid ja ettepanekuid, kuidas sisustada Roosisaar neiks kaheks nädalaks. Äkki on neidki, kes valmis ise mõnda tegevust vedada võtma?
 
Ootame häid mõtteid aadressile raivo.suni@poltsamaa.ee.