Uudised ja teated

« Tagasi

Jõgevamaa töö- ja karjäärimessil on veerandsada tööandjat ja pakutakse karjäärikiirabi

Jõgeva Kultuurikeskuses toimub neljapäeval, 7. märtsil kell 11-14 Jõgevamaa töö- ja karjäärimess.
 
Viiendat korda toimuval messil on oma tööpakkumistega väljas 25 tööandjat, lisaks on kohal kümmekond haridusasutust ja mitmed töötukassa koostööpartnerid, näiteks on oma esindusega väljas kõik kolm Jõgevamaa valda.
 
Eesti Töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste ütles, et täitmist vajavaid töökohti on julgesti üle paarisaja. „Vajatakse hooajatöölisi, tootmistöölisi nii puidu-, vineeri-, toiduaine- kui ka mööblitööstusesse, klienditeenindajaid, kokkasid, koolitajaid, konsultante jne" loetles Võsaste.
 
Messil on kavas mitmed põnevad ettekanded. Maksu – ja Tolliameti esindaja räägib maksuteemadest ja ettevõtluskontost, Tööinspektsioon annab ülevaate töösuhete alustamisest ja lepingulistest läbirääkimistest, töötukassa karjääriinfo spetsialist tutvustab Jõgevamaa tööturu olukorda ja ametikohti. 
 
Palju huvitavat on teha töötukassa karjäärialas. „Messil on olemas karjäärikiirabi. 15 minuti jooksul saab karjäärinõustajalt esmaseid nõuandeid ja vastuseid, kuidas oma tööelu põnevamaks muuta ja mida juurde õppida," rääkis Võsaste.
 
Karjäärialas on võimalik mängida messimängu, saada ülevaade erialadest, millel õppimist töötukassa toetab ja karjäärinõustajaga saab töötoas analüüsida ka oma sobivust ettevõtlusega alustamiseks.
 
Huvilised saavad kogu messi vältel infot erivajadustega inimestele pakutavate võimaluste kohta. Välismaal töötamisest räägib töötukassa EURES konsultant, kes aitab orienteeruda välismaa tööpakkumistes ja annab praktilisi näpunäiteid, mida teise riiki elama asumisel silmas pidada.
 
Messi uksed on avatud kella 11 – 14 ja töömess on tasuta.