Uudised ja teated

« Tagasi

Valla kriisikomisjon täpsustas koroonapiiranguid Põltsamaa vallas

Kuna Jõgeva maakonnas on koroonaviirusesse nakatumine viimase seitsme päeva jooksul kasvanud 138%, otsustas teisipäeval kogunenud Põltsamaa valla kriisikomisjon võtta tarvitusele täiendavad meetmed viiruse leviku pidurdamiseks.
 
Komisjon peatab vallale kuuluvates hoonetes huvihariduse ja huvitegevuse 30. jaanuarini 2022. Soovitav on selleks ajaks peatada ka valla erapindadel tegutsevate rühmade huvitegevus. Juhul kui Põltsamaa Ühisgümnaasiumi distantsõppe lõpptähtaega pikendatakse, pikeneb ka huvihariduse ja huvitegevuse piirangute tähtaeg.
 
Ühtlasi andis komisjon tungiva soovituse korraldada Eesti Vabariigi aastapäevaga seonduvaid üritusi vaid välitingimustes. Kõigi siseruumides toimuvate kultuuri- ja vabaajategevusete ning sündmuste puhul tuleb järgida Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud nõudeid.  
 
Kriiskomisjon juhib tähelepanu ka sellele, et valitsus otsustas 1. veebruarist lühendada COVIDi vaktsineerimistõendi kehtivust ühelt aastalt 9 kuule. Sellega kaotavad paljud COVID-tõendid veebruari alguses kehtivuse.
 
Komisjoni koosolekul juhtis Terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht tähelepanu sellele, et Terviseamet edastab haigestunutele ja lähikontaktsetele, kes peavad jääma eneseisolatsiooni, teabe esimesel võimalusel. Mõnikord jääb info tundideks viibima. Soovitav on nakatumise korral võtta senisest aktiivsem hoiak ja informeerida esimesel võimalusel ise lähikontaktseid.
 
Kriisikomisjon soovitab tutvuda käitumisjuhistega ka portaalis www.kriis.ee .  
 
Vaata lisaks