Uudised ja teated

« Tagasi

Puurmani Mõisakool osaleb Euroopa muinsuskaitsepäevadel

Puurmani mõisakool tutvustab Euroopa muinsuskaitsepäevadel Puurmani mõisa lugu ja paneb kokku mõisateemalise näituse.
 
10.-13. septembrini toimuvad muinsuskaitsepäevad heidavad valgust koolide ja hariduse ajaloole. Sündmuse raames lõimib Puurmani Mõisakool 10. ja 11. septembril oma tunnid mõisaloo teemadega. Samuti joonistatakse neil päevil mõisamustreid, millest pannakse hiljem kokku näitus.
 
15. septembril tutvustab ajaloohuviline ja muinsuskaitsespetsialist Sille Raidvere koolis uurimust "Maa kõrtsid ja hobupostijaamad Eestis.
 
Lisaks Puurmani Mõisakoolile on muinuskaitsepäevade kavaga liitunud Põltsamaa Raamatukogu. 24. augustist 26. septembrini saab raamatukogus külastada näitust Põltsamaa valla koolidest.
 
Muinsuskaitsepäevad on kord aastas üle kogu Eesti toimuv festival, millega tutvustakse meid igapäevaselt ümbritsevat rikast ja mitmekesist kultuuripärandit. Ühe nädalavahetuse jooksul on avatud majad ja mälupaigad, toimuvad ekskursioonid ja töötoad ning palju muud huvitavat kodukandi pärandi ja ajaloo tutvustamiseks ja mõistmiseks.
 
Muinsuskaitsepäevad on Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni ellu kutsutud ühisalgatus. Eestis sai Muinsuskaitsepäevade traditsioon alguse 1993. aastal Eesti Muinsuskaitse Seltsi eesvedamisel. 2015. aastast koordineerib Muinsuskaitsepäevi Eestis Muinsuskaitseamet.