Uudised ja teated

« Tagasi

Eesti Keskkonnateenused selgitab muutusi korraldatud jäätmeveos

Jäätmeveo korraldust tutvustavad infopäevad 

  • Teisipäeval, 18. veebruaril kell 11:00-15:00 Põltsamaal Viljandi mnt 3 (vallamaja saalis) 
  • Kolmapäeval, 19. veebruaril kell 11:00-15:00 Puurmanis Tallinna mnt 1  (teenuskeskuse saalis)
  • Reedel, 21. veebruaril kell 12:00-15:00 Adavere mõisa saalis.
 
 
1. märtsist asub Põltsamaa vallas jäätmevedu korraldama Eesti Keskkonnateenused AS. Vallavalitsuse poole on pöördunud mitmed inimesed, kes tundnud huvi, kuidas toimub teenuse üleminek Ragn-Sellsilt uuele vedajale. Selgitusi jagab Eesti Keskkonnateenused AS Lääne regiooni logistik Tiia Tomson.
 
Mida on oluline Põltsamaa valla inimesel teada?
 
Inimestele saadetakse rahvastikuregistri alusel välja eeltäidetud lepingud. Lepingud jõuavad klientideni veebruari esimese nädala jooksul. Lepingud tuleb üle vaadata ja vajadusel teha täiendused. Täiendused puudutavad näiteks konteineri rendi- või ostusoovi, tühjendussageduse muutmist, aadressi- ja kontaktandmete täpsustamist.
 
Lepingud tuleb allkirjastatult tagasi saata.
 
Juhul, kui keegi on registriandmete põhjal välja jäänud ja ei saa lepingut, siis tuleb meid teavitada. Kontrollime andmed üle ja saadame lepingu.
 
Lepinguga koos saadetakse ka tühjendusgraafikud. Neid saab vastavalt vajadustele muuta. Võimalusel tehakse vastavad muudatused ja teavitatakse klienti.
 
Kas inimestel tuleb soetada uus konteiner?
 
Ei. Kui inimene kasutas seni masintühjendatavat konteinerit, mida tühjendas Ragn-Sells, siis ei ole uut konteinerit tarvis.
 
Mis saab neist, kes praegu rendivad konteinereid. Kogutakse kokku või tuleb ise ära viia? Kas uus prügivedaja pakub ka konteineri renti?
 
Eeldame, et need, kes täna rendivad Ragn-Sellsilt, neile teeb Ragn-Sells ettepaneku konteiner välja osta. Kui Te seda ei soovi, siis viib Ragn-Sells konteineri ära ja teil on võimalik rentida või osta konteiner Keskkonnateenustelt. Viimases saate kokku leppida siis, kui Teieni jõuab eeltäidetud leping.
 
Kas on lootust, et hajaasustusega aladel hakkab prügiauto käima tihedamini kui üks kord kolme kuu jooksul?
 
Kõik sõltub sellest, kuidas on ligipääs tagatud ja kas selles piirkonnas on veel tiheda veo soovijaid, kui kaugel asub lähim konteiner jne. Eesti Keskkonnateenused AS lahendab selliseid olukordi juhtumipõhiselt. Kui Teile saabub eeltäidetud leping, siis täpsustage neid teemasid palun otse jäätmevedajaga.
 
VAATA LISAKS: