Uudised ja teated

« Tagasi

Algab noorte loomevõistlus „Ood eesti keelele“

 

Põltsamaa Ühisgümnaasium ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja loomevõistluse, kuhu on oodatud 15-26-aastaste noorte erinevates žanrites tööd, mis sobivad üldpealkirja alla „Ood eesti keelele".

Oodi vormiks võib olla kõne, räpp, luuletus või luulekava, laul, reklaam, filmiklipp, Eesti tunnuslause, disainitud ese vm. Žanripiirangud puuduvad, peaasi, et tegu on noorte omaloominguga.

UNESCO on 2019. aasta kuulutanud põliskeelte aastaks, Eestis on 2019. aasta kuulutatud eesti keele aastaks. „Sellest tuleneb ka üleskutse noortele mõelda eesti keele väiksusele ja suurusele, erilisusele maailma keelte seas, eesti keele rollile aina ingliskeelsemaks muutuvas maailmas, väärtustada oma keelt, hoida oma juuri," märkis Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner

Konkurss toimub kahes voorus. 14. märtsiks tuleb esitada (Google Drive´i vahendusel) omaloomingulise töö video, mille maksimaalne pikkus on kümme minutit. Videole lisada  töö pealkiri, selgitus, lugu või põhjendus, miks ja kuidas selle tööga eesti keelt ülistatakse. Kindlasti märkida autori(te) nimi/nimed, vanus, kool, juhendaja(d). Saadetud tööde hulgast valib žürii 18. aprilliks lõppvooru pääsejad.

Lõppvooru valitud tööde autorid saavad võimaluse esitleda oma loomingut žüriile ja publikule 9. mail Põltsamaa Ühisgümnaasiumis.

Parimaid töid autasustatakse, auhinnafond on 2000 eurot. Parimatest töödest valmib kogumik „Ood eesti keelele".

Konkursi kohta saab lähemat infot  Marika Nugiselt aadressil marika.nugis@poltsamaa.edu.ee  või telefonil 58174625.