Uudised ja teated

« Tagasi

Hariduskomisjon tegi ettepaneku muuta uue lasteaia asukohta

Võttes aluseks hankekomisjoni poolt välja valitud parima projektikavandi, teeb vallavolikogu hariduskomisjon volikogule ettepaneku muuta Põltsamaa uue lasteaia asukohta ja rajada see Tõrukese asemel lauluväljaku territooriumile.
 
Mais lõppenud Põltsamaa uue lasteaia projekteerimishanke konkursi võitis OÜ Projektibüroo, kes pakkus välja kärjekujulistest moodulitest koosneva idee märgusõnaga „Mesilase lasteaed". Laste arvu muutudes on vajadusel võimalik neid mooduleid juurde lisada või ära võtta. 
 
„Kuna parima projektkavandi järgi ehitatav lasteaed võtaks ära suure osa Tõrukese kasutuses olevast Lembitu tn 1 territooriumist ning õuealale ja mänguväljakutele ruumi praktiliselt ei jääks, siis võiks kaaluda lasteaia ehitust mujale," ütles hariduskomisjoni esimees Merle Mölder.
 
Komisjon pidas uuele lasteaiale sobivaimaks asukohaks vallale kuuluvat lauluväljaku ala ehk Kuuse 19 kinnistut. Lauluväljaku kasuks räägib seegi, et uue lasteaia rajamisega jääks ära Tõrukesele asenduspindade otsimine, see asub kesklinnale ja inimeste liikumisteedele lähemal ning on neljast suunast avatud.
 
Hariduskomisjoni ettepanekul valmistab vallavalitsus volikogu juunikuu istungiks ette eelnõu Põltsamaa uue lasteaia asukoha muutmiseks lauluväljakule.
 
Põltsamaa uue lasteaia projekteerimishanke konkursile laekus 9 tööd. Töid hindas hankekomisjon, kuhu kuulusid vallavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos, volikogu hariduskomisjoni esimees Merle Mölder, vallavalitsuse liige Toivo Peets, abivallavanem Karro Külanurm, vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Silja Peters, majandusosakonna juhataja Mark Liivamägi, arenguspetsialist Kersti Viggor, lasteaia Mari direktor Tiia Kaeramaa ja lasteaia Tõruke direktor Helje Tamme.
 
VAATA LISAKS!