Uudised ja teated

« Tagasi

Koroonaviiruse testimisest Põltsamaa ettevõtetes

Kui kusagil kollektiivis (kauplus, tööstusettevõte vms) on vaja teha koroonaviiruse SARS-CoV-2 teste, on kaks võimalust:
 
  • Inimene helistab perearstile ja palub saatekirja. Seejärel saab patsient SYNLABi ja Medicumi loodud avaliku testimise kõnekeskusest telefonikõne, kus pakutakse talle aeg autoga testimiskohas või auto puudumisel minnakse koju. Testime üle Eesti, Põltsamaale lähimad kohad: Tartus ja Jõgeval, kus võtavad Qvalitade meedikud ninaneelu proove. Analüüsid teostatakse SYNLABi laboris. Vastuse saab inimene proovi andmisest järgmisel päeval, kui talle helistatakse. Tulemused lisatakse ka digilukku. Sellisel juhul tasub proovi Eest riik.
  • Inimene palub testimist tööandjalt, kes võtab ühendust Qvalitase või Medicumi töötervishoiuarstiga. Proovi minnakse võtma inimese juurde. Vastuse saab proovi andmisest järgmisel päeval läbi töötervishoiu arsti ja see läheb ka digilukku digilugu.ee. Sellisel juhul peab tasuma tööandja ja SYNLAB Eesti OÜ-le teadaoleva info kohaselt on hinnad töötervishoiuteenust osutavatel asutustel 81-85€.
 
Lõuna-Eestis Qvalitase kontaktid on: teenindusjuht Anneli Mäeots (tel. 605 1545 või 5048585, e-post: anneli.maeots@qvalitas.ee).