Uudised ja teated

« Tagasi

Adven jätkab Põltsamaa kaugküttevõrgu rekonstrueerimistöödega

Adven alustab ülejärgmisel nädalal Põltsamaa kaugküttevõrgu rekonstrueerimistöödega, mille raames ehitatakse valmis 700 meetri ulatuses uut eelisoleeritud soojustorustikku. 
 
Eelmisel aastal alustati Põltsamaa soojusvõrgu uuendamisega. Sügisel jõuti välja vahetada 300 meetrit soojustorustikku, sel kevadel jätkatakse töödega- 700 meetrit valmib plaanide kohaselt koos haljastusega 2019. aasta hilissügisel. „Tööde käigus kaasajastatakse olulisel määral Põltsamaa soojusvõrku, tänu millele vähenevad torustike soojuskaod ja paraneb tarbijate varustuskindlus," ütleb Adveni arendusjuht Priit Tiit. Kokku on Põltsamaal 3200 meetrit Advenile kuuluvaid võrke, mis pärast tööde lõppemist saavad praktiliselt sajaprotsendiliselt eelisoleeritud. 
 
„Alustame töödega Marja tänavalt, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi erinevate õppekorpuste ehitustöid teostame juulis, et õppetööd mitte segada," täpsustab Priit Tiit ja lisab, et kütteperioodil kasutatakse ehituse ajal ajutisi võrke, et minimaliseerida soojuskatkestuste kestust. „Anname endast parima, et torustiku vahetus oleks klientide jaoks võimalikult mugav ja kiire protsess. Selleks kasutame ajutist torustikku, tänu millele on tavapäraselt nädalaste katkestuste asemel need arvestatavad hoopis tundides," rahustab arendusjuht, et liigselt pole vaja võimalike soojakatkestuste pärast muretseda. Siiski tuleb arvestada, et mõnede hoonete puhul võib lühiajalisi katkestusi olla mitu. 
 
Katkestuste tegemine selgub jooksvalt ja Adveni kliendihaldus teavitab kliente kirja teel täpsemalt 1-2 nädalat ette. Täpsema info selgumisel on see leitav ka Adveni kodulehel. „Vabandame võimalike ebamugavuste pärast ja loodame mõistvale suhtumisele. Palume elanikel ehitusperioodil olla tähelepanelikud ja jooksvalt liikluskorraldust jälgida," ütleb Adveni arendusjuht Priit Tiit. 
 
Projekti investeering on 400 000 eurot, millest ligi pool tuleb Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) Euroopa Liidu 2014-2020 ühtekuuluvusfondi toetusskeemist „Efektiivne soojusenergia tootmine ja ülekanne". 
 
Adven Eesti on üks suurimaid energiatootjaid Eestis, pakkudes terviklikke energialahendusi ja energiamüüki tööstus- ja kinnisvara sektoris. Lisaks toodab ja edastab Adven toasooja 19 kaugküttepiirkonnas üle Eesti ja edastab maagaasi 18 võrgupiirkonnas. 
 
Lisainfo: 
Priit Tiit,
Adven Eesti arenduse ja investeeringute valdkonna juht,
priit.tiit@adven.com,
tel. +372 667 8617