« Tagasi

Kontsert "Mägede vaikuses"

 

KONTSERT "MÄGEDE VAIKUSES"

Carlo Torlontano – alpi sarv

Francesco di Lernia – orel

Põltsamaa Kirikus 17. juulil kell 18

 

Sel nädalavahetusel saab Lõuna-Eestis kuulda mitmeid meetreid pika alpi sarve mängu. Esmakordselt on Eestis duo Itaaliast: Carlo Torlontano alpi sarvel ja Francesco di Lernia orelil. Oreli ja alpi sarve kooslus on erakordne ja lummav. Paljudel rahvusvahelistel festivalidel osalenud meistrid toovad teieni Alpides kõrguvate mägede vaikuse ja suursugususe. 

Kontsedi kava on kokku pandud Euroopa muusikast barokist kaasajani. Kava nimilooks on Rainer Barteschi Silent mountains. Sarve- ja fanfaarihüüdeid kuuleme traditsionaalides ja Giovanni D´Aquila palas The great horn of Helm. Karjuseidülli toovad meieni Anton Zimmermanni Sinfonia Pastoritia ja Leopold Mozarti Sinfonia Pastorella. Tantsurütmid rõõmustavad meid Denis Bedardi Kontrastides. Eesti muusikat esindab Arvo Pärdi Pari intervallo. Duettide seas tuleb esitusele ka paar orelipala: Arcangelo Corelli Kontsert ning Joseph Rheinbergeri Kantileen.

Kokkuvõttes on kogu kontsert kantud erinevatest tämbritest, värvidest ja rütmidest sündivast sünergiast.

Kontserdid toimuvad Viljandi Orelifestivali raames 16. juulil kell 19 Viljandi Pauluse kirikus, 17. juulil kell 18 Põltsamaa kirikus ning 18. juulil kell 19 Tartu Pauluse kirikus. Info orelifestival.ee.

KONTSERT "MÄGEDE VAIKUSES"

Carlo Torlontano – alpi sarv

Francesco di Lernia – orel